abler2016

Brodniccy policjanci zatrzymali w minioną sobotę (28.10.) 45-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień.  

Mężczyzna został poinformowany, że popełnił przestępstwo, za które będzie odpowiadał przed sądem. Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Brodniccy policjanci w minioną sobotę  (28.10.) pełniąc służbę na terenie miasta, przy ul.  Sikorskiego w Brodnicy zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h. W trakcie legitymowania kierowcy, mężczyzna oznajmił, że zapomniał zabrać z domu prawo jazdy. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnym systemie wcale ich nie posiadał, gdyż dwa lata temu decyzją starosty uprawnienia do kierowania pojazdami zostały mu cofnięte.  W związku z tym, że kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień jest przestępstwem 45-latek odpowie za nie przed sądem. Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież