Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 21-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości usiłował ukraść samochód. Mężczyzna został spłoszony przez właściciela, którego obudził uruchomiony silnik w pojeździe.  

 

 

 

Nad ranem dyżurny policji otrzymał informację o usiłowaniu kradzieży forda focusa, w miejscowości Radoszki w gminie Bartniczka. Od właściciela samochodu policjanci dowiedzieli się, że niezabezpieczony ford focus z kluczykami w stacyjce  pozostawiony był na noc na terenie posesji przed domem.

 

 

- Kilka minut po trzeciej nad ranem mężczyzna usłyszał odgłos uruchomionego silnika, wstał i poszedł sprawdzić co się dzieje – informuje aspirant Agnieszka Łukaszewska. - W swoim samochodzie zauważył siedzącego obcego mężczyznę, który próbował odjechać samochodem. Podczas cofania silnik zgasł, a mężczyzna słysząc krzyczącego właściciela uciekł.

 

 

Pokrzywdzony zaalarmował swojego syna i wspólnie rozpoczęli pościg za sprawcą, jednak ten zdołał  uciec. Mężczyźni zaalarmowali policjantów. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci szybko zatrzymali 21-letniego Łukasza M. podejrzewanego o usiłowanie kradzieży. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i trafił do celi w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(ever), Extra Brodnica