W ciągu minionego weekendu w ręce brodnickich mundurowych wpadli kolejni kierowcy prowadzący w stanie nietrzeźwości.

Kierowca z promilami trafił do policyjnego aresztu

Do 2 lat pozbawienia wolności, grozi 43-letniemu mieszkańcowi podbrodnickiej miejscowości, za to że kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kierowca już stracił prawo jazdy, czeka go jeszcze sprawa w sądzie.

W miniony weekend, policjanci brodnickiej „drogówki”, pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej, przy ul. Karbowskiej kierowcę opla. Już po pierwszej wymianie zdań, policjanci wiedzieli, że mają do czynienia z nietrzeźwym.  Po zbadaniu alkotestem, okazało się, że 43-letni kierowca  ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie „dochodził do siebie”. 43-latek już stracił uprawnienia do kierowania pojazdem. Za przestępstwo, które popełnił, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijany kierowca golfa wpadł w ręce policjantów

Brodniccy policjanci, zatrzymali wczorajszej nocy 19-letniego kierowcę golfa, który prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niedzielnej nocy brodniccy policjanci, krótko po godz. 2.00 pełniąc służbę na terenie gminy Świedziebnia, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę golfa. W trakcie legitymowania 19-latka, jeden z policjantów wyczuł od niego zapach alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkotestem, okazało się, że mieszkaniec gminy ma prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie w policyjnej celi spędził resztę nocy. Jego auto zostało odholowane na parking strzeżony. Mężczyźnie już odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za jazdę po alkoholu trafił za kratki

W niedzielę 37-letni mężczyzna, został zatrzymany przez brodnickich policjantów  podczas prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na policyjnym alkoteście „wydmuchał” ponad 1,7 promila. Za przestępstwo, którego się dopuścił kierowca, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę późnym popołudniem, policjanci z Brodnicy patrolując ulice Lidzbarską, zatrzymali do kontroli drogowej daewoo. W trakcie kontroli zarówno samochodu jak i dokumentów kierowcy, funkcjonariusze zbadali również stan trzeźwości mężczyzny. Jak się okazało, policyjny alkotest wskazał u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został poinformowany, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i będzie musiał za to odpowiedzieć przed sądem. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie w policyjnej celi czekał aż wytrzeźwieje. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Brodnica