Policjanci z brodnickiej drogówki w ciągu dwóch dni zatrzymali trzech pijanych rowerzystów. Rekordzista miał 2,5 promila.

Jechał „wczorajszy” trafił do policyjnej celi

Do roku pozbawienia wolności, grozi 55-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu we wtorek rano, przez brodnickich policjantów. Mężczyzna wsiadł na rower „wczorajszy”. Policyjny alkotest wykazał u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie.

We wtorek rano, tuż przed godz. 5.00, policjanci brodnickiej  „patrolówki”  w miejscowości Kawki zauważyli rowerzystę,  którego styl jazdy nie spodobał się policjantom. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jednośladu. Jak się okazało, 55- letni mężczyzna, wsiadł na rower wypijając dnia poprzedniego znaczną ilość alkoholu.  Wsiadając na swój pojazd, nie zdążył wytrzeźwieć. Mieszkaniec podbrodnickiej miejscowości miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.  Rowerzysta trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo które popełnił, grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.


Na podwójnym gazie i zakazie

Policjanci z Brodnicy, zatrzymali w policyjnym areszcie 55-letniego mężczyznę, który jechał rowerem, mimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo, które popełnił tym razem. Rowerzysta miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, policjanci z Brodnicy, patrolując miejscowość Chojno, zauważyli znanego im osobiście mężczyznę, który jechał rowerem mimo obowiązującego zakazu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę „dwóch kółek”. Podczas legitymowania 55-latka funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że jazda „na zakazie”, to niejedyne przestępstwo jakie właśnie popełnił. Rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i został zatrzymany w policyjnej celi.  Za przestępstwa, które popełnił rowerzysta, będzie musiał odpowiedzieć  przed sądem. Grozi mu kara do kilku lat więzienia.


Przypuszczenia okazały się być trafne

W miejscowości Gorczenica, policjanci z Brodnicy, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego zachowanie wskazywało, że może być pijany. Nie mylili się. Mężczyzna miał prawie  0,7 promila alkoholu w organizmie.

Wponiedziałek, późnym popołudniem, patrolujący miejscowość Gorczenica, policjanci z Brodnicy, zauważyli rowerzystę, który „chwiał się” na swoim pojeździe. Podejrzenia policjantów, okazały się być trafne, po zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej. Funkcjonariusze poddali 35-latka badaniu alkotestem i okazało się, że mężczyzna ma prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze, w związku z popełnieniem przestępstwa przez mieszkańca powiatu brodnickiego, zatrzymali go, a na prośbę zatrzymanego, rowerem zaopiekował się kolega. 35-latek, przewieziony został do komendy w Brodnicy, gdzie po niezbędnych czynnościach, opuścił mury komendy.Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Brodnica