Zaczęło się! Świeci słońce, jest ciepło. Na taką pogodę zapewne czekali miłośnicy dwóch kółek , którzy przez całą zimę czyścili i „szykowali” sprzęt do sezonu. Zanim wsiądziesz na swój motocykl, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wiosenna aura, wysokie temperatury, sucha nawierzchnia, to wymarzona pogoda do jazdy motocyklem. Wsiadając na swoje „dwa kółka” należy pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale i innych użytkowników dróg. Rozpoczynając sezon motocyklowy, powinniśmy najpierw dokładnie przygotować do niego swój sprzęt. Motocykl po kilku miesiącach przerwy, powinien przejść przez kompleksowe sprawdzenie swojego stanu technicznego. Warto udać się do stacji diagnostycznej, aby na specjalnym sprzęcie, dokonać przeglądu swojego motocykla. Sprawny układ hamulcowy, wydechowy, odpowiednie oświetlenie czy stan bieżnika w oponach jest niezbędny do bezpiecznej jazdy. Wsiadając na swój jednoślad, warto pomyśleć o odpowiednim stroju. Niezbędny jest oczywiście kask, bez którego jazda motocyklem jest niedozwolona , jak również specjalny kombinezon ze wzmocnieniami, który niejednemu pomógł uniknąć pozdzieranych kolan czy łokci. Niestety nie tylko sprawy motocykl, odpowiedni strój czy najlepszy kask nie pomogą nam uniknąć niebezpieczeństw. Najważniejsze w jeździe motocyklem jest zdrowy rozsądek!! Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, „na trzeciego”, zbyt szybka i brawurowa jazda- to najczęstsze grzechy motocyklistów, przez które dochodzi do wypadków. Niestety motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi zadbać sam. Policjanci apelują!!! Nie nadużywajmy gazu.
Motocyklisto!!
Nie myśl, że jesteś nieśmiertelny. Dbaj o siebie, swojego pasażera i innych uczestników dróg. Masz kask, miej w nim rozum!!