Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu kierowcy vw sharana, zatrzymanemu w niedzielę (2.01.) przez policjantów z Jabłonowa Pomorskiego.

Mężczyzna kierował samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Na widok oznakowanego radiowozu, kierowca zatrzymał pojazd i przesiadł się na tylne siedzenie udając, że to nie on kierował.

Wczoraj (2.01.) kilka minut przed godz. 18.00 policjanci z Jabłonowa Pomorskiego otrzymali informację, że ul. Kolejową w kierunku centrum miasta jedzie prawdopodobnie pijany kierowca vw sharana. Przy ul. Kolejowej funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd, który na ich widok zatrzymał się, a kierowca przesiadł się na tylne siedzenie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, miął on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Razem z 28-latekiem podróżowało dwóch jego kolegów, równie pijanych. Samochód, którym kierował pijany mężczyzna nie posiadał aktualnej policy OC oraz badań technicznych. Mieszkaniec Jabłonowa Pomorskiego trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Dzisiaj (3.01.) 28-latek zostanie przesłuchany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.