Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Kierowca  miał również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, za co  odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego, dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów ul. Sikorskiego w Brodnicy, zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 31- letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż decyzją właściwego organu zostały mu cofnięte. Policjanci poinformowali 31-latka, że popełnił przestępstwo za co odpowie przed sądem. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.