Policjantka z Brodnicy w minionym tygodniu odwiedziła grupę przedszkolaków z Karbowa, z którą rozmawiała o bezpieczeństwie na drodze, podwórku w domu, w czasie  zabaw oraz o tym,  jak bezpiecznie podróżować samochodem. Nie zabrakło pytań dotyczących pracy pani policjantki.

Policjantka z brodnickiej komendy, spotkała się z prawie 50-osobową grupą dzieci z przedszkola  w miejscowości Karbowo. Funkcjonariuszka przedstawiła dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas  zabaw, zachowań w domu czy na podwórku.  Przypomniała o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Pani w mundurze  opowiadała też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna policyjna służba.

Dodatkowo poinformowała przedszkolaków o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych po zmroku. W prezencie dzieci otrzymały elementy odblaskowe od przedstawiciela jednej z brodnickich firm, a w zamian obiecały przestrzegać przepisów o których dowiedziały się podczas spotkania.


KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież