Już ponad trzy lata funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od początku istnienia Mapy, mieszkańcy wskazali policjantom 1392 miejsca, które uważają za zagrożone.

We wrześniu 2016 roku uruchomione zostało narzędzie służące Policji do współpracy ze społeczeństwem. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo o niej mowa stworzona została do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki niej wszyscy obywatele, mogą zgłaszać Policji miejsca, które według nich są zagrożone.

Są to np. miejsca, gdzie kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową.

Od chwili uruchomienia Mapy, czyli od września 2016 roku naniesionych zostało ponad 1392 takie miejsca ( 2019 r.- 426). Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Najwięcej zgłoszeń dotyczy: przekraczania dozwolonej prędkości (486),spożywania alkoholu w miejscach publicznych (221) parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (215), nielegalnych rajdów samochodowych (97) oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej (82). Do naniesionego zagrożenia, jest możliwość dołączania zdjęć np. nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, czy też innych zagrożeń.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Zachęcamy do korzystania z Mapy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.

 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież