Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek (25.01.) w miejscowości Strzygi. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów, dwie osoby trafiły do szpitala. Brodniccy policjanci ostrzegają przed złymi warunkami drogowymi.


W miniony piątek (25.01.) około godz. 14.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Strzygi. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi i oblodzonej jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka citroenem. W wyniku zderzenia 57-letni kierowca oraz 57-letnia pasażerka citroena zostali przetransportowani do szpitala w Rypinie. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 52-letniemu kierowcy peugeota i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Brodniccy policjanci przypominają i ostrzegają przed trudnymi warunkami drogowymi. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio się do niej przygotować. Jedźmy z taką prędkością, która pozwoli nam zapanować nad prowadzonym pojazdem, nie wsiadajmy „za kółko” zmęczeni i pod wpływem alkoholu.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież