Kierowca bmw, który spowodował kolizję drogową wczoraj (5.08.) w miejscowości Mileszewy, odpowie za przestępstwo prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień.


Wczoraj (5.08.)  około godz.  23.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mileszewy. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jabłonowie Pomorskim, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący bmw podczas wyprzedzania  doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kia ceed. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia, okazało się, że sprawca kolizji nie ma przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili dane 27-latka w policyjnym systemie, po czym na jaw wyszło, że prawo jazdy zostało mu zatrzymane i decyzja właściwego organu cofnięte.
Mężczyzna został poinformowany, że popełnił przestępstwo, za które będzie odpowiadał przed sądem.
Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież