abler2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Trwa realizacja inwestycji osiedlowych na terenie naszego miasta. Obecnie drogowcy pracują na pięciu ulicach, gdzie łącznie odnowionych zostanie ponad 2000 metrów kwadratowych chodników. Prace trwają na ulicach:

W ramach XII Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego, 22 lipca (sobota) na zamkowym dziedzińcu odbędzie się koncert brodnickiego zespołu „DO DNA”.

W niedzielę 23 lipca br. podczas XII Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego, eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Brodnicy w godzinach od 13.00 do 16.00 udzielać będą informacji i wyjaśnień na następujące tematy:

6 lipca 2017 r. weszła w życie uchwała Nr XXV/229/2017 Rady Miejskiej w Brodnicy z dnia 13 czerwca 2017 r. w sprawie zmiany nazw ulic w Brodnicy.

W niedzielę 23 lipca 2017 roku odbędzie się XII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny. Na tych, którzy zechcą spędzić niedzielę miło i rodzinnie, na Przedzamczu w Brodnicy czeka moc atrakcji. Stanie tam kilkadziesiąt stoisk z żywnością ekologiczną, wyrobami artystycznymi i roślinami ozdobnymi.

Już po raz szósty w Brodnicy odbędzie się bieg uliczny Dycha Anny Wazówny. Bieg zaplanowany jest na 1 lipca 2017 r. od godz. 14.00. W tym roku dla biegaczy organizator Stowarzyszenie „Brodnica Biega” przygotował dystanse na 5 i 10 km oraz biegi dla dzieci. Dodatkowo do Brodnicy zawitają paraolimpijczycy startujący na handbikeach.

Na zbliżającą się przerwę letnią brodnickie placówki kultury przygotowały dla dzieci oraz młodzieży moc atrakcji.

Urząd Miejski w Brodnicy przystąpił do konkursu pod nazwą "Podwórko NIVEA", w którym można wygrać Rodzinne Miejsca Zabaw. Tam rodzice i dzieci będą mogli wspólnie spędzać czas w aktywny sposób. W Brodnicy wskazany został teren na ul. Sikorskiego 62.

Znamy już wyniki głosowania na projekty, które realizowane będą w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wyłoniono dwa projekty: „Renowacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy” i „Integralnia”.