REKLAMA

Galeria
Wilga
abler2016

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz zaprasza wszystkich brodniczan zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania.

Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy informuje, że został zakończony konkurs „EKO - ŚWIETLICA” zorganizowany przez Urząd Miejski w Brodnicy oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej, rozbudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży przebywających w świetlicach szkolnych.

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta do udziału w wydarzeniach przygotowanych z okazji Dzień Dziecka.

23 maja 2017 r. w godzinach od 12.00 do 14.30 w Starostwie Powiatowym w Brodnicy (ul. Kamionka 18, sala nr 102) dyżurować będą specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu. Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone są w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

W ramach Budżetu Obywatelskiego od 16 do 31 maja br. mieszkańcy miasta będą mogli oddawać swoje głosy na projekty, które uznają za najlepsze do realizacji. W głosowaniu będą mogli wziąć udział pełnoletni mieszkańcy miasta.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016r., poz. 446 ze zm.) zwołuję XXIV sesję Rady Miejskiej w Brodnicy, która odbędzie się w dniu 25 maja 2017r. o godz. 12.00 w sali 202 Urzędu Miejskiego w Brodnicy, z następującym porządkiem obrad:

Stoiska gastronomiczne, poczęstunek, nieodpłatne wesołe miasteczko dla dzieci, konkursy, prezentacja gmin i szkół, miasteczko medyczne, oraz koncerty m.in. zespołu disco polo AFTER PARTY, to tylko niektóre atrakcje Festynu Małych Ojczyzn, który odbędzie się 27 maja 2017r. na brodnickim Przedzamczu. Oficjalne rozpoczęcie festynu połączone z oficjalnym otwarciem sezonu turystycznego na Pojezierzu Brodnickim odbędzie się o godzinie 15.00. Oprócz bogatego programu artystycznego, atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, odbędzie się także spływ kajakowy oraz rajd rowerowy.

W imieniu organizatora Stowarzyszenia „Na Wiejskiej przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy” zapraszamy na VIII Nocną Brodnicką Majówkę Patriotyczną, która w tym roku 12 maja 2017r.

Turystyczne Stowarzyszenie Pojezierza Brodnickiego, w gościnnych progach zamku krzyżackiego w Brodnicy, organizuje w dniach 12-13 maja drugie spotkanie plenerowe o charakterze historyczno-etnograficznym.

Muzeum w Brodnicy oprócz działalności wystawienniczej i naukowo-badawczej, prowadzi różnorodne formy działalności edukacyjno-popularyzatorskiej.