abler2016

Brodniccy policjanci zabezpieczyli prawie 70g marihuany i prawie 3g amfetaminy. Do sprawy zatrzymali 3 mężczyzn. Jeden z nich próbował połknąć woreczek z amfetaminą.  Zatrzymani  usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.  Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w brodnickiej komendzie, trafił w sobotnią noc 29-letni kierowca, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie dalszą jazdę uniemożliwił inny kierowca, który jechał bezpośrednio za nim. Podczas szamotaniny na środku skrzyżowania w Brodnicy, pijany kierowca zaczął uciekać, ale został ujęty przez kolejnego ze świadków.

Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy, jest to czas awansów, nominacji i odznaczeń. Uroczyste obchody dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się w środę (12.07.) w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy.

Do 3 lat pozbawienia wolności, grozi 26-letniemu brodniczaninowi, przy którym policjanci znaleźli środki odurzające i substancje psychotropowe.  Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 15 g marihuany i ponad 5 g amfetaminy.

Dzielnicowy w Górzna, zatrzymał w środę ( 12.07.) 38-letniego rowerzystę, który miał prawie 2,5  promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz ukarał mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 złotych .

Do poważnie wyglądającej  kolizji drogowej doszło wtorkowego ranka (11.07.) w miejscowości Małki, na drodze krajowej nr 15. Kierujący audi A4, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa skodzie rapid. Na szczęście w zderzeniu samochodów nikt nie został ranny.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek (10.07.) w miejscowości Wielki Głęboczek. W zdarzeniu ranny został  63-letni mężczyzna.

W piątek (10.07.), brodniccy policjanci na terenie miasta i powiatu brodnickiego , przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u ponad 1471 kierowców. Zatrzymali 4 kierujących pojazdami po użyciu alkoholu.

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 45-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Tama Brodzka, gdzie siedział w pojeździe zaparkowanym na poboczu drogi i sączył piwo. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Brodniccy policjanci st.sierż. Marcin Januszewski i post. Łukasz Kowalski wyciągnęli z wody mężczyznę, który poruszając się na wózku inwalidzkim wpadł do wody. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, prawdopodobnie udało się ocalić ludzkie życie.