W sobotę 5 lutego w sali OSiR w Brodnicy młodzi futboliści z Bydgoszczy pokonali rówieśników w turnieju dziecięcej Akademii Piłkarskiej. W imieniu Starosty Brodnickiego zawodników uhonorował Przemysław Górski , członek Zarządu Powiatu w Brodnicy .
5 lutego 2011 r. w hali Ośrodka Sporu i Rekreacji w Brodnicy odbył się Ogólnopolski Turniej DAP CUP U-8 o Puchar Starosty Brodnickiego. Turniej skierowany był do młodych piłkarzy z całej Polski. Organizatorem rozgrywek była Dziecięca Akademia Piłkarska.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 6 klubów: Unia Warszawa, KS Gniezno, Włókniarz Toruń, Zawisza Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, Lider Włocławek. Gospodarze wystawili 2 zespoły. Łącznie startowało ok. 90 osób, w tym 20 z Brodnicy. Turniej wygrała drużyna Chemika Bydgoszcz, która w finale po serii rzutów karnych pokonała drużynę Unii Warszawa. Na 3 miejscu podium znaleźli się piłkarze Lidera Włocławek. Pierwsza drużyna gospodarzy DAP Brodnica zajęła 5 miejsce, a drugi zespół sklasyfikowany został na 7 miejscu.

-Popisy zawodników obejrzała licznie zgromadzona publiczność. Zarówno gra jak i doping przebiegały zgodnie z zasadami fair play, ale na szczególne wyróżnienie zasłużyła drużyna KS Gniezno. Indywidualnie wyróżniono 8 zawodników, którzy okazali się najlepsi w swoich drużynach- informuje Patryk Kupczyk , trener futbolistów z Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Brodnicy .

Trenerzy: Patryk Kupczyk i Sławomir Zakrzewski docenili umiejętności Jakuba Gerki i Mikołaja Sarnowskiego. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Tomasz Socki z DAP Brodnica I. Wszyscy zawodnicy za udział w turnieju otrzymali medal i dyplom, a pierwsze 6 drużyn dodatkowo nagrody rzeczowe. Upominki dla trenerów i zawodników przygotowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Nagrody i puchary w imieniu Starosty Brodnickiego wręczył Przemysław Górski – członek Zarządu Powiatu. Nagrodę specjalną od Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego  p. Ryszarda Bobera otrzymał trener brodnickich piłkarzy –  Sławomir Zakrzewski.

Skład drużyn  brodnickich:
DAP I Brodnica: Tomasz Socki, Miłosz Szulkowski, Mikołaj Sarnowski, Nikodem Lubiński, Tomasz Sawicki, Franciszek Łasiński, Jakub Rafalski, Igor Gardzielewski, Filip Hoga

DAP II Brodnica: Jakub Gerka, Kacper Neumann, Aleksander Matuszewski, Marek Nijakowski, Jakub Betlejewski, Igor Gibas, Filip Deja, Jakub Krawulski, Przemysław Paśniewski, Arkadiusz Godlewski