Drużyna z  Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy wygrała II Turniej o Puchar Starosty Brodnickiego  w Halową Piłkę Nożną Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W rozgrywkach  wzięło udział sześć  drużyn z powiatu brodnickiego: I LO w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim, Środowiskowy Hufiec Pracy w Brodnicy, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Górznie oraz Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy. Turniej rozgrywano w dwóch grupach. Najbardziej emocjonujące  były mecze o miejsca na podium. W walce o III miejsce I LO z Brodnicy pokonało ZSR z Brodnicy 10 : 1, a w finale ZSZ Brodnica wygrał z ZS Jabłonowo Pomorskie 7 : 1.
Wyniki końcowe: 1. Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy, 2.  Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim, 3.   I LO w Brodnicy, 4.  Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy, 5. Środowiskowy Hufiec Pracy w Brodnicy, 6.  Liceum Ogólnokształcące w Górznie.

Najlepszym zawodnikiem był  Mateusz Kaźmierczyk z ZSZ w Brodnicy, najlepszym strzelcem został Wiktor Płoski z I LO w Brodnicy (12 bramek), a za najlepszego  bramkarzem uznano Michała Frygiera z ZSZ w Brodnicy. Skład zwycięskiej drużyny z  ZSZ w Brodnicy: Mateusz Kaźmierczyk, Andrzej Malanowski, Michał Frygier, Karol Łęgowski, Patryk Kowalski, Michał Szczęśniak, Kamil Malinowski, Patryk Łukaszewski,  Patryk Chamski, Marcin Żulewski. Opiekunem zawodników  był  Tomasz Górny.

Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: wicestarosta Powiatu Brodnickiego  Mariusz Klonowski, dyrektor ZSZ w Brodnicy  Jacek Gniadkowski, dyrektor I  LO w Brodnicy Wiesław Łupina. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz  Radę Rodziców przy ZSZ w Brodnicy.

Turniej odbył się  w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy. Jego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy, a szczególnie Krzysztof Wydra.  Zawody sędziowali:. Mariusz Zabłocki i Rafał Dąbrowicz.

Źródło: (bd), Extra Brodnica