Pojemnik transportowy, jak sama jego nazwa wskazuje służy do przechowywania i transportu najróżniejszych towarów.

Przewóz transportu luzem to nie jest dobry pomysł, dlatego polecam przeczytać ten artykuł.

Plastikowe pojemniki transportowe są lekkie, trwałe, higieniczne i niedrogie. Dostępność rozmaitych wymiarów pozwala przedsiębiorcom dobrać najlepsze rozwiązanie dla swojej branży. Pojemniki transportowe z tworzyw sztucznych wykorzystywane są między innymi na halach produkcyjnych, w magazynach, marketach, hotelach, warsztatach i gospodarstwach rolnych. Co więcej, pojemnik transportowy z pokrywą można stosować także w chłodniach. Dobrze znoszą niską i wysoką temperaturę – nie pękają, ani nie odkształcają się. Takie pojemniki plastikowe często wykorzystuje się także jako pojemniki na odpady.

Powyżej zostało wspomniane, że pojemnik transportowy jest higieniczny. Owszem, ponieważ nie pochłania on wody, więc drobnoustroje nie mają szans na rozwój. Co więcej, można europojemniki zdezynfekować, gdyż są odporne na działanie większości chemikaliów i środków czyszczących. Pojemnik transportowy z pokrywą łatwo jest umyć, można wykonywać tę czynność w myjkach automatycznych. Poza łatwym czyszczeniem, suszenie również nie sprawia problemów. Kolejne zalety przemawiające za zakupem plastikowych pojemników transportowych, to ich duża wytrzymałość i trwałość.

Pojemnik transportowy posłuży przez bardzo długi czas, ponieważ nie rysuje się, nie pęka tak łatwo i ma dość wysoką nośność. Nie bez powodu firmy spedycyjne, farmaceutyczne czy spożywcze chętnie je wykorzystują. W przypadku żywności pojemniki transportowe muszą spełniać ściśle określone normy i posiadać certyfikat umożliwiający kontakt z żywnością. Firma PALETEO ma w swojej ofercie szeroki wybór produktów dopuszczonych do pośredniego i bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi. Do ich transportu szczególnie poleca się pojemniki transportowe z pokrywą – towary są mniej narażone na zabrudzenia czy obicia. Pojemniki transportowe wyprodukowane z regranulatu stosuje się do pośredniego kontaktu, natomiast te wykonane z oryginalnego tworzywa – zazwyczaj z polipropylenu (oznaczenie PP), ale również chociaż rzadziej z polietylenu (HDPE) – mogą mieć bezpośredni kontakt. Zarówno jedne jak i drugie mają takie same właściwości, a mianowicie są tak samo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na substancje chemiczne. Pojemniki transportowe z pokrywą i bez można sztaplować, czyli układać jeden na drugim. Taka możliwość pozwala zaoszczędzić sporo cennego miejsca magazynowego. 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki