Przemierzając korytarze biura często słychać hasła „nic mi się nie chce”, „nie mam na to siły” albo „dopada mnie totalny brak energii”. Taki stan rzeczy wśród wielu otaczających nas ludzi i nas samych może mieć podłoże psychologiczne, ale nie zawsze tak jest. Energia sama w sobie jest wynikiem złożonych przemian w naszym organizmie, którego niezwykle istotnym czynnikiem jest ubichinol, aktywniejsza forma koenzymu Q10, która, co ciekawe, dostępna jest na rynku w tabletkach!

Ubichinol działanie – rola koenzymy Q10 w procesach biochemicznych

 

To zaskakujące, ale koenzym Q10, a zatem także ubichinol, decyduje aż o 95% energii wytwarzanej w naszym organizmie. Dzieje się tak za sprawą oddychania komórkowego, które zachodzi w najbardziej podstawowych strukturach naszych tkanek. Cykl oddechowy wspomagany jest przez ubichinol. Suplement koenzym Q10 jest zatem niezwykle istotny w procesie wytwarzania energii i ma wpływ na ogólną kondycję zdrowotną i dobre samopoczucie.

 

Ubichinol suplement jest aktywną formą koenzymu Q10, gdyż jest najbardziej zredukowany. Występuje także mniej przetworzona forma, która nosi bardzo zbliżoną nazwę (ubichinon), przez co obie wersje koenzymy Q10 łatwo jest pomylić. Ubichinol wchłania się kilkukrotnie lepiej, ma zatem bardziej witalny wpływ na nasze komórki i to na niego powinniśmy zwrócić uwagę kiedy przyjdzie nam odwiedzić ubichinol sklep.

 

Fot. Wysokiej jakości ubichinol (aktywna forma koenzymu Q10) - więcej na Sklep.kenayag.com.pl

 

Koenzym Q10 ubichinol działa wielokierunkowo. Choć produkcja energii jest jego największym atutem, to warto zapoznać się jakie ma ubichinol opinie. Przede wszystkim wzmacnia pracę serca i układu krwionośnego. Poprawia także funkcjonowanie układu nerwowego, wpływa na polepszenie płodności u mężczyzn, a także ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, czyli pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Ubichinol Kaneka, czyli jeden z bestsellerów wśród produktów tego typu na rynku, ma pochodzenie w stu procentach naturalne – ubichinol pochodzenie swoje bierze w fermentacji drożdży. Przed zakupem warto to sprawdzić, gdyż wiele preparatów koenzym Q10 jest produkowana syntetycznie i nie ma porównywalnej efektywności.

 

Ubichinol: cena, a efekty?

 

Dawkowanie ubichinolu Kaneka to dwie kapsułki dziennie, zaraz po posiłku. Efekty są wówczas lepiej widoczne, gdyż ubichinol rozpuszcza się w tłuszczach i jest wtedy dobrze przyswajalny. Jest to wskazówka dla ludzi, którzy preferują suplement ubichinol koenzym Q10 w proszku. Warto przed zażyciem rozpuścić go np. w łyżce oliwy. Cena tego preparatu – kapsułki 50 mg koenzym Q10 – to około 100 zł za opakowanie 60 szt. Biorąc pod uwagę wielokierunkowe działanie suplementu i jego naturalne pochodzenie, cena ta mieści się w optimum i jest zbliżona do ceny innych wysokojakościowych suplementów diety na rynku.