Depilacja pach to dziś codzienny, obowiązkowy rytuał pielęgnacyjny wielu z nas. Wydepilowane pachy zapewniają nam nie tylko estetyczny wygląd, ale także komfort i uczucie świeżości. By zachować odpowiednią higienę, sięgamy po różnego rodzaju metody depilacji: od nowoczesnego lasera, wosku po tradycyjną maszynkę. Przeczytaj i sprawdź, która z nich jest najlepsza!

Depilacja maszynką

Golenie pach maszynką to wciąż najpopularniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia, z której korzystają miliony mężczyzn i kobiet. Jednocześnie jest także metodą łatwą w użyciu i stosunkowo tanią – jednorazowa maszynka to koszt zaledwie kilku złotych. Niestety, golenie jest również najmniej skuteczne, a na ogolonej skórze bardzo szybko znów pojawiają się włoski. Dzieje się tak, ponieważ włoski są przycinane, a nie usuwane wraz z cebulkami, więc szybko odrastają. To nie koniec wad tradycyjnej, jednorazowej maszynki do golenia – może ona podrażniać skórę powodując nieestetyczne krostki.

 

Wosk

Depilacja woskiem, choć nie należy do zabiegów przyjemnych, jest jedną z najbardziej skutecznych i precyzyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia pach. Wosk wyrywa włosy wraz z cebulkami, a wydepilowana w ten sposób skóra jest gładka przez kilka tygodni. Stosowanie wosku wymaga jednak pewnej wprawy, dlatego warto przetestować tę metodę w mniej wrażliwych obszarach ciała, np. na łydkach. Można również oddać się w ręce profesjonalisty w salonie kosmetycznych, który szybko i sprawnie usunie z naszych pach niechciane owłosienie. Odpowiedni gabinet znaleźć można dzięki rekomendacjom znajomych lub za pośrednictwem serwisu Moment.pl.

 

Depilacja laserem

Depilacja pach laserem jest najbardziej skuteczną metodą usuwania owłosienia, która zapewnia doskonały, trwały efekt. Niestety, wiąże się ze sporymi kosztami – pojedynczy zabieg kosztuje około 200 zł, a trzeba powtórzyć go kilkukrotnie. Depilację laserem wykonać można jedynie w specjalistycznym gabinecie. Pomocne w jego znalezieniu mogą okazać się lokalne serwisy informacyjne, dzięki nim dowiesz się np. jak znaleźć najlepszy salon urody na śląsku. Przed zabiegiem należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do jego wykonania!

 

Czy istnieje jedna, najlepsza metoda depilacji? Niestety nie – każdy ma bowiem inne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. Dobra wiadomość jest jednak taka, że spośród wszystkich dostępnych metod depilacji, każdy dziś może znaleźć odpowiednią dla siebie!

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki