Każda z nas chce dla swojego dziecka tylko tego, co najlepsze. Dotyczy to zarówno edukacji, odżywiania, jak i pielęgnacji. Niestety, wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów dzieci napakowanych jest substancjami chemicznymi, które niekoniecznie zaliczają się do najlepszych. Jakich kosmetyków dla dzieci zatem powinnyśmy szukać? Najlepiej takich, które są tak naturalne, jak to tylko możliwe.

Delikatna skóra dziecka

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego naturalne produkty dla dzieci są tak ważne, warto wiedzieć trochę o skórze. Łatwo jest założyć, że skóra dziecka jest podobna do skóry osoby dorosłej, ale to po prostu nie jest prawdą. Czy wiesz, że skóra Twojego dziecka pochłania i traci wilgoć znacznie łatwiej i szybciej niż skóra dorosłego? Dzieje się tak dlatego, że jest ona o 20 do 30 proc. cieńsza niż skóra osoby dorosłej, co czyni ją bardziej delikatną. Skóra małych dzieci nie posiada również w pełni wykształconej warstwy ochronnej. Oznacza to, że wszystko, co nakładasz na skórę dziecka, jest w dużo większym stopniu wchłaniane do krwioobiegu. Dotyczy to także substancji chemicznych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Naturalne jest lepsze!

Zamiast kosmetyków wyprodukowanych na bazie syntetycznych składników, najlepiej używać kosmetyków naturalnych. W aptekach, drogeriach i sklepach internetowych dostać można naturalne szampony dla dzieci, kremy, balsamy i oliwki, które doskonale pielęgnują, ale nie stanowią dla dziecka zagrożenia. Niektóre kosmetyki można zastąpić zupełnie naturalnymi produktami, które znajdziesz w swojej kuchni. Zamiast naładowanej olejami mineralnymi oliwki możesz użyć olejów roślinnych, które bogate są w substancje odżywcze, a do tego nawilżają i chronią delikatną skórę dziecka.

Nie drażnią, nie szczypią

Niektóre kosmetyki mogą drażnić oczy i skórę dziecka. Dotyczy to w szczególności środków myjących. Zamiast więc męczyć siebie i dziecko, wybierz naturalne szampony dla dzieci i żele do mycia, które zawierają bardzo łagodne substancje myjące, które nie powodują u dzieci dyskomfortu. Dzięki temu codzienna kąpiel twojego dziecka będzie przyjemnością zarówno dla ciebie, jak i dla niego.

Kosmetyki dla bobasów nie tylko dla bobasów

Używanie naturalnych produktów zapewnia optymalnie zdrową skórę i doskonale pielęgnuje delikatną skórę twojego dziecka. Ale czy tylko jego? Przecież produkty dla dzieci mogą być stosowane także przez osoby dorosłe! Jeśli chcesz właściwie zadbać o swoje włosy, naturalny szampon dla dzieci będzie idealny także dla ciebie. To samo dotyczy oliwek i kremów do ciała. Naturalne kosmetyki dla dzieci zwykle zawierają mniej składników – w ich składzie nie znajdziesz niepotrzebnych zapychaczy. Możesz więc być pewna, że do własnej pielęgnacji stosujesz tylko to, co naprawdę wartościowe. Śmiało! Podkradnij kosmetyki swojemu dziecku! Będziesz zachwycona efektami!