Medycyna estetyczna daje szansę każdemu na zmianę swojego wyglądu poprzez nieinwazyjne zabiegi. To właśnie dzięki niej m.in. spowolnisz proces starzenia się skóry, usuniesz drobne jej niedoskonałości bądź poprawisz ogólną kondycję. Dowiedz się, czym konkretnie zajmuje się medycyna estetyczna i jakie zabiegi wchodzą w jej zakres.

Nieoperacyjne zabiegi

Medycyna estetyczna to małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi, które umożliwiają osiągnięcie delikatnych zmian w wyglądzie. Jest to gałąź medycyny, która występuje obok kosmetologii i chirurgii plastycznej. Nieoperacyjne zabiegi święcą obecnie triumfy, gdyż bardzo szybko i skutecznie pomagają usunąć znaki czasu w postaci zmarszczek, wzmocnić ogólną kondycję skóry, a także pozbyć się niewielkich mankamentów urody. Pierwsze Towarzystwo Medycyny Estetycznej powstało w 1973 r. we Francji. W naszym kraju z kolei od 1993 r. działa Sekcja Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

 

Sposób na młodość

Należy podkreślić, że medycyna estetyczna wdraża różnego rodzaju zabiegi, które stanowią skuteczną profilaktykę w procesie starzenia się skóry. Dzięki zabiegom takim jak mezoterapia, lifting twarzy czy zabiegi z użyciem kolagenu typu I, skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki zmniejszą się bądź całkowicie znikną. Tego typu zabiegi pełnią nie tylko funkcję odmładzającą, ale również w znaczący sposób poprawiają samopoczucie i podwyższają samoocenę. Warto jednak podkreślić, że specjalista medycyny estetycznej korzysta tylko z rozwiązań małoinwazyjnych tj. strzykawki i lasera. Nie ma tu miejsca na skalpel, pobyt w szpitalu i długą rekonwalescencję. Zabiegi medycyny estetycznej mogą się wiązać jedynie z niewielkim obrzękiem i drobnymi siniakami, które znikają krótko po zabiegu.

 

Drobne niedoskonałości? Popraw je

Warto również pamiętać, że medycyna estetyczna różni się nie tylko od chirurgii plastycznej, ale również od kosmetologii. W gabinecie kosmetycznym wykonywane zabiegi są skuteczne, jednak działają tylko na powierzchni skóry. Z kolei zabiegi medycyny estetycznej ingerują w głębsze warstwy skóry, przez co dają większe i długotrwałe efekty. Zabiegi wykonywane np. w Klinice Chęciński z Warszawy nie tylko usuwają zmarszczki mimiczne, utrwalone i bruzdy, ale również różnorakie przebarwienia, blizny, rozstępy oraz poprawiają nieregularny owal twarzy, asymetryczne usta bądź ogólnie złą kondycję skóry. Dlatego też zabiegi medycyny estetycznej są obecnie tak bardzo popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, nie wahaj się – czas działa na Twoją niekorzyść.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły