Witamina D3 jest niezbędna w utrzymaniu mocnych kości i zębów. Jednym z jej podstawowych źródeł jest światło słoneczne, dzięki któremu witamina D jest produkowana w skórze. Dlatego w okresie jesiennym i zimowym zaleca się suplementację tej witaminy. Oprócz zdrowych kości i zębów witamina D odpowiada także za równowagę hormonalną, odporność, przeciwdziała przewlekłemu zapaleniu i pomaga zapobiegać nowotworom.

 

Suplementacja witaminą D nie tylko na zdrowe kości

Duża część Polaków cierpi na niedobór witaminy D. Jest to spowodowane małą ilością światła słonecznego w naszej strefie klimatycznej, ponieważ witamina D jest produkowana w skórze właśnie dzięki słońcu. Innym źródłem tej witaminy są takie produkty jak żółty ser, mleko, niektóre ryby i żółtko jajka. Dlatego w przypadku braku wystarczającej ilości tych produktów w diecie i małej ilości słońca, można wspomagać się suplementacją witaminy D, na przykład preparatem D-Vitum Forte. Choć na czele korzyści jakie daje ta witamina wymienia się zdrowe kości i zęby, to witamina D ma również dobroczynny wpływ na funkcjonowanie mięśni. Dlatego jest ważna w diecie sportowców i ludzi aktywnych fizycznie. Ponadto może zapobiec rozwojowi niektórych nowotworów, nadciśnieniu, chorobom serca, cukrzycy, przeziębieniu, alergiom, astmie, depresji, otępieniu oraz otyłości brzusznej.

 

Witaminy, o których należy pamiętać

Choć suplementacja witaminy D bywa koniecznością, to przed jej rozpoczęciem warto zatroszczyć się o obecność innych witamin w organizmie. W tym celu zaleca się wykonanie badania krwi i określenie poziomu witaminy D oraz witaminy A. Jest to bardzo ważne, gdyż obie witaminy mają wzajemny wpływ na siebie. Na przykład jeśli w organizmie jest za mało lub za dużo witaminy A, to ten stan pogarsza działanie witaminy D. Istotnym towarzyszem witaminy D jest również witamina K2. Ma ona duży wpływ na gęstość kości i w połączeniu z witaminą D zwiększa ich wytrzymałość. Działa również ochronnie na układ sercowo-naczyniowy, poprzez uczestnictwo w procesie krzepnięcia krwi i przeciwdziałanie zwapnieniu naczyń. Obecność witaminy K2 jest szczególnie ważna, ponieważ ludzki organizm nie potrafi jej samodzielnie syntezować. Dlatego mądra i poparta badaniami krwi suplementacja pozwala na optymalnie korzystne działanie preparatu na organizm. Świadome uzupełnianie niedoborów witamin nie tylko zapobiega wielu chorobom, ale znacząco wpływa na nasze dobre samopoczucie.

Więcej: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/d-vitum-forte-k2-4000-jm-36-kaps,21788.html

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły