Żylaki to problem dotykający głównie kobiet. Możemy leczyć je z wykorzystaniem specjalistycznych zabiegów, możemy też stosować wyroby pończosznicze, które posiadają zarówno właściwości lecznicze, jak i profilaktyczne. Kiedy warto je zakupić?

Żylak formuje się wtedy, gdy dochodzi do niewydolności zastawek żylnych i tym samym cofania się krwi i poszerzenia naczynia. Żylaki kończyn dolnych mają postać wrzecionowatych albo workowatych poszerzeń żył. Mogą powstawać u osób, które są w ciąży, mają zaparcia, podnoszą ciężary, noszą wysokie obcasy i pracują w pozycji stojącej, ale również mogą być efektem przebytej zakrzepicy.

 

Istnieje wiele metod leczenia żylaków, między innymi to odpowiednie leki, które uszczelniają naczynia, operacje, w tym zabiegi laserowe czy skleroterapia. Stosuje się też metody leczenia zachowawczego przez kompresjoterapię – ta metoda znajduje też zastosowanie u osób, które chcą przeciwdziałać rozwojowi żylaków.

 

Kompresjoterapia w leczeniu i profilaktyce żylaków

Wyroby uciskowe pozwalają nam na prowadzenie tak zwanej kompresjoterapii, czyli terapii z użyciem nacisku. W zależności od wywieranego ucisku materiały te mają działanie profilaktyczne albo lecznicze, wspomagając odpływ krwi z kończyn.

 

Rajstopy, pończochy oraz podkolanówki uciskowe są bezpiecznym, nieinwazyjnym i łatwym w stosowaniu sposobem postępowania w przypadku żylaków. Dzięki nim możemy znacząco poprawić swój komfort, ponieważ łagodzą one objawy przewlekłej niewydolności żylnej i zapobiegają rozwojowi powikłań.

 

W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę wyrobów uciskowych, które na pierwszy rzut oka nie różnią się w ogóle od zwykłych rajstop, pończoch czy podkolanówek. Gdy jednak przyjrzymy się im bliżej i dotkniemy, możemy zauważyć, że wykonane są z grubszego materiału i są bardziej ciasne od zwykłych wyrobów pończoszniczych.

 

Rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe:

 • dają szybką ulgę zmęczonym nogom
 • zwiększają prawidłowe krążenie krwi
 • przeciwdziałają dalszym zmianom żylakowym
 • zapobiegają pojawianiu się pajączków

 

Wyroby uciskowe wywierają kontrolowany ucisk, który jest precyzyjnie dozowany – największy w okolicy kostki, a następnie malejący ku górze. W sprzedaży możemy znaleźć rajstopy, pończochy i podkolanówki w kilku różnych klasach ucisku – od I do III.

 

Klasy ucisku wyrobów przeciwżylakowych:

 • I – 15 – 23 mmHg
 • II – 23 – 34 mmHg
 • III – 35 – 45 mmHg

 

W sprzedaży znajdziemy również wyroby przeznaczone do stosowa profilaktycznego, które wywierają nacisk mniejszy niż 15 mmHg. Są polecane osobom, u których ryzyko żylaków jest podwyższone, między innymi kobietom w ciąży, osobom pracującym w pozycji stojącej.

 

Wyroby przeciwżylakowe powinien dobrać lekarz

Dzisiaj rajstopy, a także inne wyroby przeciwżylakowe powinny być dobrane przez lekarza. Warto więc skonsultować się z nim przed dokonaniem zakupu.

 

Wyroby uciskowe możemy kupować nie tylko w aptekach i sklepach z wyrobami medycznymi, ale również przez internet, między innymi w sklepie ZdroweNogi24.pl – oferta dostępna jest pod adresem: https://zdrowenogi24.pl/18-rajstopy-przeciwzylakowe. Sklep oferuje różne artykuły uciskowe w bardzo atrakcyjnych cenach i w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów – dla każdej kobiety.

 

O czym warto pamiętać?

 • rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe trzeba zakładać ostrożnie i dokładnie
 • wyroby te powinny być prane ręcznie, aby zachować ich trwałość na dłużej
 • należy nosić je przez cały dzień dla optymalnej skuteczności
 • w przypadku uszkodzeń należy wymienić parę na nową

 

Podsumowując, wyroby przeciwżylakowe to sprawdzony sposób na poprawę komfortu osób mających żylaki. Dzięki nim będzie można nie tylko zmniejszyć objawy i zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. W sprzedaży znajdziemy pełną gamę rajstop, pończoch oraz podkolanówek, które różnią się pomiędzy sobą kolorami i stylami, dlatego możemy dobrać je do każdego stroju – na co dzień i na ważne okazje.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły