Naturalne maseczki na twarz stosowane są od dawna. Kiedyś przyrządzane były samodzielnie przez gospodynie domowe, które przekazywały sobie najskuteczniejsze receptury.

Dziś nie musimy zamieniać kuchni kosmetologiczne laboratorium. Stuprocentowo naturalne i organiczne maseczki do twarzy dostępne są w drogeriach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Z jakich składników produkuje się ekologiczne maseczki i jakie jest ich działanie?

Z jakich składników produkowane są naturalne maseczki do twarzy?

Naturalne maseczki na twarz, produkowane przez Clochee, tworzy się zawsze z jak najwyższej jakości produktów pochodzenia roślinnego. Konwencjonalne kosmetyki produkuje się zawsze na bazie zwykłej wody destylowanej. W kosmetykach naturalnych, które stawiają na jakość każdego ze składników, bazę wodną kosmetyków naturalnych stanowią natomiast hydrolaty kwiatowe. Hydrolaty są produktem ubocznym produkcji olejków eterycznych w procesie destylacji roślin z parą wodną. Są substancjami całkowicie bezpiecznymi, a ich pH jest zbliżone do naturalnego pH skóry. Ponadto, w odróżnieniu od wody destylowanej, która nie szkodzi, lecz również nie pomaga, hydrolaty mają część dobroczynnych właściwości rośliny, z której zostały zrobione. Są przy tym dużo mniej skoncentrowane niż olejki eteryczne, dzięki czemu ryzyko uczuleń jest zredukowane do minimum.

W miejsce ropopochodnych olejów mineralnych czy parafiny oraz syntetycznych wosków i silikonów naturalne kosmetyki zawierają tłoczone na zimno nierafinowane oleje roślinne z ekologicznych upraw i naturalne woski pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Produkty marki Clochee spełniają wymogi kosmetyków dla wegan i wegetarian, nie znajdziemy w nich więc wosków – ani żadnych innych substancji – pochodzenia zwierzęcego.

Przy wyborze kosmetyku nie wolno nam także zapomnieć o substancjach, które teoretycznie w składzie stanowią tylko niewielkie dodatki. W praktyce bowiem nawet śladowe ilości niektórych substancji mogą być wyjątkowo szkodliwe dla naszego organizmu. W kosmetykach konwencjonalnych dodatki takie jak substancje zapachowe, emulgatory, konserwanty i barwniki są zwykle w stu procentach sztuczne. Choć nie mają żadnego wpływu na działanie kosmetyku, koncerny decydują się na ich użycie aby zwiększyć atrakcyjność oraz trwałość produktu. Jednak ze względu na wykorzystanie sztucznych substancji, piękne kompozycje zapachowe i kolorystyczne kosmetyku mogą wywołać u nas reakcję alergiczną. Ponadto, emulgatory kryjące się pod nazwami PEG i PPG oraz konserwujące środki znane jako parabeny i formaldehydy podrażniają skórę, są przyczyną uczuleń i pogorszenia stanu cery. W kosmetykach naturalnych jako substancji zapachowych używa się naturalnych olejków eterycznych, rolę emulgatorów przejmują naturalne oleje i alkohole tłuszczowe, a konserwantami są wyłącznie substancje takie jak kwas cytrynowy, alkohol i olejki eteryczne. Do naturalnych kosmetyków nie dodaje się żadnych barwników.

Jakie substancje aktywne zawarte są w naturalnych maseczkach do twarzy?

Substancjami aktywnymi, czyli tym, co powinno spowodować pożądany efekt po użyciu kosmetyku, w przypadku naturalnych kosmetyków są zwykle wyciągi roślinne. Są one bogate w witaminy, na przykład witaminę A czy E, ale także witaminy z grupy B i witaminę C, które działają ożywczo i odmładzająco. Zawierają także cukry proste i złożone, które wykorzystuje się głównie ze względu na ich właściwości nawilżające. Naturalne kwasy owocowe są natomiast naturalnym środkiem złuszczającym martwy naskórek. Substancje pochodzące z naturalnych źródeł dobrze wchłaniają się do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu są skuteczne, a dodatkowo nie szkodzą, tak jak mniej efektywne syntetyczne substancje aktywne zawarte w konwencjonalnych specyfikach.

Innymi substancjami, których zapewne jednak byśmy nie zjedli, lecz mimo to z powodzeniem stosuje się je zarówno w ajurwedzie jak i w naturalnych kosmetykach, a zwłaszcza maseczkach do twarzy, są glinki. Glinki są tak naprawdę sproszkowanymi minerałami, przez co cechują się wysoką zawartością wszelkich istotnych mikro- i makroelementów w łatwo przyswajalnej dla cery formie. Ze względu na ładunek ujemny pomagają usuwać toksyny, ich właściwości antyoksydacyjne opóźniają procesy starzenia, a w zależności od rodzaju glinki mogą także leczyć trądzik, pomagać w gojeniu ran i leczeniu blizn oraz uszczelniać naczynia krwionośne. Marka Clochee ma w swojej ofercie specjalne maseczki, przygotowane z całkowicie naturalnych składników na bazie glinek mineralnych.

Publikacje: insane.agency

 

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły