Medycyna estetyczna kojarzy się głównie z zabiegami przeznaczonymi dla kobiet. Prym wiodą tutaj przede wszystkim zabiegi mające na celu poprawienie wyglądu piesi czy całej sylwetki.

Powiększanie piersi - czy to tylko zabieg estetyczny?

Panie chętnie korzystają również zabiegów mających cofnąć nieco czas – wygładzić skórę i pozbyć się zmarszczek. Jednak coraz więcej klinik medycyny estetycznej oraz gabinetów specjalistycznych dostrzega również potrzeby mężczyzn i otwiera specjalne strefy, w których to panowie mogą poprawić wygląd swojego ciała.

Z jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej najchętniej korzystają mężczyźni?

Coraz więcej mężczyzn mówi głośno o tym, że korzysta z usług gabinetów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. To właśnie większość tych miejsc otwiera specjalne strefy, w których mężczyźni w komfortowych warunkach i bez skrępowania mogą korzystać z przygotowanych dla nich zabiegów.

Mężczyźni najczęściej korzystają z małoinwazyjnych zabiegów, które mają na celu zwiększenie ich komfortu codziennego życia. Przykładem mogą być tutaj przede wszystkim zabiegi związane z leczeniem nadpotliwości ciała – nie tylko pach, ale i rąk, stóp czy czoła.

Kolejnym zabiegiem chętnie wybieranym przez mężczyzn jest stałe usuwanie zbędnego owłosienia np. pleców, rąk czy klatki piersiowej.

Panowie chętnie decydują się także na zabiegi pomagające walkę z łysieniem, które może spotkać nawet młodych mężczyzn - 20 czy 30 latków.

W porównaniu do kobiet panowie o wiele rzadziej korzystają z zabiegów poprawiających urodę, ale i w tej kwestii sporo się zmienia. Młodzi mężczyźni chętnie wybierają zabiegi mające na celu wygładzenie skóry i pozbycie się trądziku oraz przebarwień. Starsi panowie o wiele częściej decydują się na zamykanie naczynek na twarzy oraz niwelowanie zmarszczek.

Oferta medycyny estetycznej dla mężczyzn – gdzie szukać?

Wiele klinik medycyny estetycznej przygotowuje specjalne oferty dla mężczyzn. Można je porównać korzystając ze specjalnej wyszukiwarki znajdującej się na stronie www.tourmedica.pl. Można tutaj też przeczytać podstawowe informacje na temat poszczególnych zabiegów, co znacznie ułatwia dokonanie wyboru.

 

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły