Problemy z erekcją dotykają coraz młodszych mężczyzn. Obecnie impotencja nie jest już przypadłością panów po 50, ale i młodych mężczyzn, w sile wieku. Ilu z nich ma takie problemy do końca nie wiadomo, bowiem jest to jedna z najbardziej wstydliwych przypadłości, z którą panowie niechętnie udają się do specjalistów.

Na szczęście impotencja nie zawsze wymaga zaawansowanego leczenia farmakologicznego, często wystarczy modyfikacja trybu życia- ograniczenie stresu i używek, a wprowadzenie zdrowszego i aktywniejszego trybu życia. Na możliwości seksualne, bardzo duży wpływ ma także to, jak się odżywiamy. Odpowiednia dieta może sprawić, że libido zdecydowanie się poprawi, a problemy z erekcją nie tylko znikną, ale nie będą się już nigdy pojawiały. Czego więc unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę?

Czego unikać ?

Unikać należy przede wszystkim nasyconych tłuszczów zwierzęcych i tych składników, które niekorzystnie wpływają na układ krążenia. Tłuste, niezdrowe jedzenie spowalnia przepływ krwi przez organizm, a więc i jej dopływ do prącia, co z kolei uniemożliwia osiągnięcie wzwodu. Na czarnej liście pokarmów powinny znaleźć się też wszystkie artykuły mocno przetworzone, a więc te które najłatwiej kupić w sklepie. One wpływają bowiem na gospodarkę hormonalną.

Co spożywać ?

Na szczęście znacznie dłuższa lista znajdzie się po stronie tego, co powinno się jeść. Wszystko oczywiście w odpowiedniej ilości, nadmiar dobrego też może szkodzić, niemniej warto przestawić się na: owoce i warzywa- zwłaszcza te zielone- sałata, pietruszka czy brokuły, ale też wszelkiego rodzaju produkty w postaci warzyw. Wpływają one pozytywnie na cały organizm, poprawiając jego formę. Co do owoców, powinno się przede wszystkim szukać tych o niskim wskaźniku glikemicznym, a więc: jabłka, truskawki, kiwi, jeżyny, maliny, cytryny i grejpfruty. Na przekąskę warto natomiast wybrać różnego rodzaju nasiona, przede wszystkim pestki dyni, słonecznika, ale także migdały, nerkowiec, sezam oraz orzechy włoskie. Te produkty zawierają cynk, który przyczynia się do szybszego wytwarzania w organizmie testosteronu, zwanego hormonem męskości. Jeśli chodzi o bardziej konkretne posiłki, powinno się stawiać przede wszystkim na czerwone mięso- przede wszystkim jagnięcinę i wołowinę (choć nie można przesadzić), dobrym dopełnieniem będzie natomiast drób. Nie można także zapominać o białku, które jest niezmiennie ważnym elementem diety. Oczywiście wszystkie te produkty powinny być naturalne i nienafaszerowane żadnymi „ulepszaczami” czy związkami chemicznymi. Przed planowanym stosunkiem, warto poszukać naturalnych afrodyzjaków. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej popularnym są owoce morza, kolacja z ostrygami, małżami, czy krabami będzie więc nie tylko wykwintna i smaczna, ale także bardzo praktyczna w tym przypadku. Inne afrodyzjaki to także: miód, rzeżucha, czy wspomniany sezam. Dietę zwiększającą libido, warto wzbogacić także suplementami diety, zwłaszcza ziołowymi. Do najskuteczniejszych zaliczymy te z żeń- szeniem, czy ziołem ginko biloba, znanym raczej jako miłorząb. Można szukać także bardziej egzotycznych roślin, jak Damiana, czy ptychopetalum, albo też L-arganina, choć to składnik, który spotkać można także w wielu produktach spożywczych, takich jak: wołowina, drób, sezam, czy mleko. Należy przy tym pamiętać, aby stosowanie jakichkolwiek suplementów diety wpływających na potencję skonsultować z lekarzem.

Zwalczając impotencję, czy raczej poprawiając możliwości seksualne, trzeba pamiętać że nie ważne jest tylko to, co jemy, ale także jak to robimy. Posiłki powinny być więc lekkie, urozmaicone i nietłuste. Oczywiście sama dieta nie jest rozwiązaniem wszelkich problemów i poparta powinna zostać odpowiednim trybem życia, tak samo jak ona zdrowym. Chcąc poprawić swoje możliwości „łóżkowe”, mężczyzna powinien więc także uprawiać sport, prowadzić aktywny tryb życia, wysypiać się oraz unikać nadmiaru stresu, zwłaszcza ciągłego. Żadna dieta nie pomoże specjalnie, jeśli te sfery życia pozostaną zaniedbane.

Autorem artykułu jest pracownik serwisu http://www.aptekakamagra.pl posiadający w swojej ofercie leki takie jak Viagra.