Mazury zapraszają zimą

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby nawet o feriach zimowych na Mazurach. Ten region Polski kojarzony jest z wypoczynkiem letnim, upałami i żaglami. Dzisiaj jednak każda osoba cieszy się oddechem w takim miejscu, podziwiając Mazury w zimowym anturażu.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby nawet o feriach zimowych na Mazurach. Ten region Polski kojarzony jest z wypoczynkiem letnim, upałami i żaglami. Dzisiaj jednak każda osoba cieszy się oddechem w takim miejscu, podziwiając Mazury w zimowym anturażu. Czteroosobowa rodzina na wypoczynek w takim miejscu wyda około dziesięciu tysięcy złotych. Jest to spora kwota, ale relaks będzie pierwszej klasy, z dodatkowymi atrakcjami. Dorośli i dzieci znajdą multum atrakcji w tym miejscu. Na pewno będą to jazdy quadami, czyli potężnymi czterokołowymi pojazdami.

Można ślizgać się na nartach biegowych, wypożyczając narty, buty i kije za 30 złotych dziennie. Ulubioną rozrywką wielu panów jest wędkarstwo podlodowe, czyli łowienie ryb spod lodu. Co jeszcze jest dostępne: jazda na desce lodowej z żaglem, zimowy paintball, latanie poduszkowcem po skutych lodem jeziorach mazurskich, zimowy Nordic Walking. Atrakcji jest całe mnóstwo oraz szerokie spektrum. Każda osoba może spokojnie oddać się takiemu relaksowi. Niezwykłą rozrywką jest Nordic Walking w zimie, czyli spacerowanie z kijkami po mazurskich bezdrożach, dzięki której wyrzeźbione zostaną mięśnie. To tylko kilka przykładowych atrakcji. Innym sposobem spędzania wolnego czasu są spacery, biegi, czyli jogging, relaks w saunie lub klubie fitness.

Mazury są otwarte na potrzeby turystów i oferują im szerokie spektrum rozrywek. Warto zatem pojechać w ten rejon Polski i zażyć nieco innego odpoczynku. Wieczory można spędzać w dyskotekach, klubach, spotykając się ze znajomymi oraz przyjaciółmi. Możliwe jest także wypożyczenie samochodu w jednej z wypożyczalni i zwiedzanie najpiękniejszych mazurskich miasteczek, oglądanie zabytkowych budynków, odwiedzanie muzeów. Jednak na Mazurach najważniejsze jest podziwianie walorów dzikiej przyrody – ptaków raczej w zimie nie widać, ale pojawiają się jelenie, sarny i wiewiórki. Nie ma lepszego rozwiązania niż taki wypoczynek w nastrojowym miejscu.

Zimowych ofert nie brakuje. Na pewno warto zapoznać się z tym co tradycyjnie na zimę przygotował Hotel Zamek Ryn Mazury **** (Plac Wolności 2, Ryn‎), gdzie można nietuzinkowo spędzić zarówno końcówkę obecnych ferii, jak i zimowe weekendy (turnieje rodzinne, pokazy i zabawy, kulig, bojery z instruktorem itp).