Pękające naczynka to problem, z którym zmaga się wiele pań. Objawiają się one zaczerwienieniem skóry, w szczególności twarzy — nierówny koloryt może wywoływać dyskomfort i często jest przyczyną wizyt w gabinetach medycyny estetycznej. Jedną z form zażegnania tego problemu jest zabieg laseroterapii przy użyciu lasera diodowego do zamykania naczynek. Na czym polega ta procedura? Jakiego rodzaju urządzenie wybrać do salonu kosmetycznego?

Lasery do zamykania naczynek — czy warto?

Przyczyn pękania naczynek może być wiele. Z tym problemem zmagają się na przykład właścicielki skóry wyjątkowo wrażliwej na czynniki zewnętrzne. Popękane naczynka często towarzyszą też różnego rodzaju chorobom, takim jak nadciśnienie tętnicze i zaburzenia krążeniowe. Nie zawsze są objawem złego stanu zdrowia — niekiedy za wzmożone ich powstawanie odpowiadają wyłącznie uwarunkowania genetyczne. Przypadłość ta występuje w populacji dość często, dlatego zabiegi kosmetyczne likwidujące popękane naczynka cieszą się obecnie dużą popularnością. W związku z tym właściciele gabinetów medycyny estetycznej zdecydowanie powinni rozważyć wprowadzenie laseroterapii do oferty swojego salonu.

Czym charakteryzują się lasery do zamykania naczynek?

Laseroterapia to jeden z najskuteczniejszych środków walki z popękanymi naczynkami. Wykonuje się ją przy użyciu laserów diodowych. Zadaniem tych urządzeń jest naświetlanie skóry w miejscach, gdzie popękane naczynka są szczególnie widoczne. Wiązka pochłaniana jest przez hemoglobinę, znajdującą się w naczynkach. Pogrzanie tkanek sprawia, że zawarta w nich woda wyparowuje. Ścianki naczynka zostają wysuszone, a w skórze następuje pobudzenie procesów regeneracyjnych. Użycie lasera do zamykania naczynek pozwala zauważyć pierwsze efekty nawet zaraz po zakończeniu zabiegu, dzięki czemu klientka nie musi długo czekać na widoczną poprawę stanu skóry.

O czym pamiętać, wybierając laser diodowy do gabinetu medycyny estetycznej?

Współczesna technologia pozwala nam korzystać z zaawansowanej aparatury, umożliwiającej przeprowadzenie zabiegu laseroterapii w sposób maksymalnie precyzyjny i całkowicie bezpieczny. Wybierając urządzenie zabiegowe, postaw na sprawdzone, nowoczesne lasery do zamykania naczynek, na przykład te dostępne w ofercie Cosmed24. Przed podjęciem decyzji zwróć uwagę na takie aspekty jak wielkość głowicy zabiegowej. Powinna być ona możliwie niewielka, tak, by umożliwiała precyzyjną pracę — najlepszym rozwiązaniem będą modele wyposażone w kilka wymiennych pierścieni, umożliwiających łatwą modyfikację średnicy wiązki. Dobrym rozwiązaniem jet także system dzielenia długości fali, dzięki któremu osoba przeprowadzająca zabieg może łatwo sterować emisją krótszych impulsów.

Podczas wyboru urządzenia warto korzystać z ofert doświadczonych i renomowanych dostawców. Zwróć uwagę na to, czy sprzedawca zapewnia gwarancję na modele ze swojego asortymentu (dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z serwisu także po upływie okresu gwarancyjnego). Odpowiedni dostawca zorganizuje także szkolenie dla personelu orz dostarczy niezbędną dokumentację i instrukcję obsługi urządzenia.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści