Celem każdej kobiety jest to, aby wyglądać perfekcyjnie przez długi czas, niezależnie od pory dnia, charakteru naszej urody. Każda z nas, chciałaby być zadowolona i chciałaby się cieszyć z perfekcyjnego makijażu. Chcemy mieć idealną skórę, piękną linię rzęs, wydatne usta czy estetyczny łuk brwiowy. O ile jednak kontur ust, linię rzęs czy kształt oka możemy łatwo osiągnąć poprzez klasyczny makijaż, o tyle rysunek brwi może stanowić dla nas wyzwanie.

Tu jednak z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna i makijaż permanentny. Czym jest makijaż permanentny brwi? Jak przygotować się na makijaż permanentny ust? Czy w zabiegu stosowane jest znieczulenie? Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego? Co warto wiedzieć o tym rodzaju makijażu, jeszcze przed zabiegiem?

Makijaż trwały - czym jest?

Idealny kształt brwi z pewnością jest jednym z elementów pięknego, kobiecego wyglądu. Czasami jednak nie chce nam się wykonywać codziennie, żmudnego makijażu. Co wtedy? Współczesna medycyna estetyczna przychodzi do nas z takim produktem jak permanentne brwi. Makijaż trwały, może obejmować makijaż permanentny oczu, brwi permanentne lub usta permanentne.

Jest to rodzaj pigmentacji mikro precyzyjną, jednorazową i sterylną igłą, wykonywany na poziomie naskórka. Podobny jest nieco do tatuażu, tyle że różnica polega na lokalizacji wprowadzenia barwnika oraz samej głębokości jego wprowadzania. Ta zaś wpływa bezpośrednio na trwałość takiego makijażu. Tatuaż wykonujesz na całe życie. W przypadku makijażu permanentnego okres jego utrzymywania się oscyluje do ok 5 lat. 

Warto jednak wiedzieć, że sam czas utrzymywania zależy też od samej metody. Najdelikatniejsza pigmentacja czyli microblading utrzymuje się od 6 miesięcy do 1,5 roku. Trzeba też pamiętać, że czas utrzymywania się pigmentacji zależy indywidualnie od naszej skóry. ponadto, z biegiem czasu makijaż blednie i traci swą wyrazistość. Znaczenie ma też sama jasność barwnika - im jaśniejszy, tym szybciej będzie się wypłukiwał. 

Nie martw się, jeśli po zabiegu makijaż wyda się ciemniejszy, gdyż pigment musi wejść w reakcje z twoją skórą, a ostateczny kolor ukaże się po upływie pewnego czasu. 

Zabieg makijażu permanentnego - co musisz wiedzieć przed i po

Zabiegi makijażu permanentnego powinny być dokonywane przez profesjonalne, doświadczone lingeristki. Do samego zabiegu warto się też odpowiednio przygotować.

Przeciwwskazania do zabiegu to ciąża, przeziębienie, cukrzyca czy łuszczyca. Zanim podejdziesz do zabiegu twoja skóra musi być w dobrej kondycji, być zdrowa i gładka. Miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj z henny, 2 tygodnie przed nim warto natomiast zrobić regulację brwi. Dzień przed zabiegiem, zastosuj peeling oraz unikaj opalania, solarium, picia alkoholu, kawy, produktów z kofeiną i teiną, nie zażywaj aspiryny ani leków rozrzedzających krew. 

Pamiętaj, że po samym zabiegu nie musisz się spodziewać trwałych blizn, ale każdy wykonany makijaż permanentny może powodować krótkotrwałe podrażnienia, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia skóry czy czasowe opuchnięcie miejscowe. U niektórych kobiet może pojawić się też opryszczka.

Po samym zabiegu warto stosować pielęgnację kremami, które zaleci ci makijażystka. Przez kolejne 10 dni zrezygnuj też z opalania, solarium, pływania, nie jedz ostrych potraw ani owoców morza, unikaj zimnego powietrza, nie usuwaj skórki pigmentacyjnej

Makijaż permanentny sprawi, że będziesz zadowolona? Czy jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie?

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla pań, które straciły naturalne włosy (np. po chemioterapii), a także dla kobiet, które chcą poprawić kształt czy gęstość brwi. Z zabiegu chętnie korzystają też sportowcy, często podróżujące panie oraz alergiczki. 

Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić czas na codziennym makijażu i daje wrażenie naturalnego efektu. Pamiętaj także, aby przemyśleć jego wykonanie, gdyż bardzo często usuwanie takiego makijażu może być niemożliwe, zwłaszcza w przypadku ciemniejszej pigmentacji. 

Wiele pań pyta, czy zabieg jest bezbolesny? Zależy to w dużej mierze od miejsca zabiegu (oczy czy usta są bardziej wrażliwszymi miejscami), a także od osobistego progu bólu. Dla niektórych pań może być zwykłym mrowieniem, dla innych dość sporym wyzwaniem.

Pewnie zastanawiasz się gdzie wykonać makijaż permanentny brwi. katowice to miejsce, gdzie klientki czują się dobrze. W salonie Koncepcja Urody, w miłej atmosferze wykonasz satysfakcjonujący zabieg. Pełen profesjonalizm i doświadczenie sprawia, że zabieg jest bezpieczny.

Serdecznie polecam - sprawdź naszą ofertę.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści