Nawilżają, regenerują, odżywiają i pięknie pachną, ale nie tylko - balsamy do ciała mogą mieć także wiele innych właściwości. Jedno jest pewne - powinna o nich pamiętać każda kobieta, która chce, aby skóra wolniej się starzała, była miękka, gładka i jędrna. Ich wybór w sklepach jest bardzo różnorodny. Balsamy do ciała jakie wybrać?


Z aktywnymi składnikami

Balsamy do ciała to kosmetyki z aktywnymi składnikami, które mają dobroczynny wpływ na różne problemy skórne. Większość z nich przede wszystkim nawilża i odżywia, ale niektóre także regenerują, uelastyczniają i ujędrniają skórę. Warto zwrócić uwagę na poszczególne komponenty. Są to przede wszystkim witaminy oraz olejki roślinne, a każde z nich mogą mieć nieco inne właściwości. Szczególnie polecane są te, które zawierają witaminy D lub E, a także wyciągi ze znanych polskich ziół i roślin lub tych bardziej egzotycznych, np. masło kakaowe, olej kokosowy, ekstrakty z awokado czy orzechów. Niektóre z nich mają także składniki redukujące cellulit czy rozjaśniające rozstępy. Warto wybrać taki, który będzie najlepiej wpisywał się w nasze potrzeby. Osobną grupę stanowią także balsamy o charakterze dermokosmetyków, które przeznaczone są dla szczególnie suchej skóry lub atomowej.

Balsamy perfumowane o ulubionej linii zapachowej

Jeśli lubimy ładnie pachnieć i mamy swoje ulubione nuty zapachowe, to warto postawić na balsamy perfumowane. One także zawierają aktywne składniki, nawilżają i odżywiają, a przy tym bardzo ładnie pachną. Mogą być świetną alternatywą dla perfum, których nie lubimy na co dzień używać. Jeśli wybierzemy balsamy perfumowane z tej samej linii zapachowej co nasze ulubione perfumy, to balsamy skutecznie przedłużą ich trwałość. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na nuty owocowe, kwiatowe, cytrusowe oraz wiele innych, w tym przede wszystkim nasze ulubione.

Balsamy delikatne oraz bardziej gęste

Balsamy perfumowane i wszystkie inne mogą także różnić się pod względem konsystencji. Niektóre są lekkie i bardziej płynne i noszą nazwę mleczek lub emulsji. Te bardziej gęste i o większej ilości skoncentrowanych składników aktywnych to przede wszystkim masła do ciała. Te pierwsze są wydajniejsze i lepiej rozprowadzają się na ciele, te gęste warto stosować na szczególnie problematyczne partie skóry, np. kolana czy łokcie. Lekkie balsamy na pewno lepiej sprawdzą się na co dzień. Wybierzmy zawsze zgodnie z własnymi preferencjami.

Balsamy do ciała jakie wybrać

Zwróćmy uwagę na potrzeby swojej skóry. Czy potrzeba jej przede wszystkim nawilżenia, ujędrnienia, czy może chcemy nieco skórę rozświetlić - wtedy warto zdecydować się na balsamy perfumowane rozświetlające, które zawierają specjalne drobinki - gdy je zastosujemy, to skóra będzie delikatnie rozświetlona. Dla młodszych pań świetnie sprawdzą się Victoria's Secret Pink, które są przeznaczone dla młodej skóry. Niektóre z nich mogą także uczynić ją bardziej opaloną, są to tzw. balsamy brązujące. Te najlepiej sprawdzą się w okresie letnim, gdy odkrywamy nieco więcej ciała. Niemniej każdy balsam ma właściwości przede wszystkim nawilżające, a przy tym wygładza skórę i czyni ją bardziej delikatną i pachnącą.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści