Czym jest architektura wnętrz? Dla naszej firmy architektura wnętrz to coś więcej niż dostosowanie planowanego wystroju wnętrz do możliwości pomieszczenia oraz nadaniu mu odpowiedniej funkcji. To także sposób na stworzenie przestrzeni, w której każdy będzie czuł się swobodnie i wyjątkowo, za sprawą doboru najkorzystniejszych rozwiązań pod względem ergonomii i estetyki.Dla kogo działa projektant wnętrz?
Jest w stanie stworzyć projekty dla klientów indywidualnych, deweloperów, właścicieli pensjonatów i hoteli czy restauracji. Na podstawie doświadczenia w branży projektowej w połączeniu z indywidualnymi wymaganiami Klienta oraz najnowszymi trendami wnętrzarskimi tworzy projekty, które wyróżniają się umiarem, naturalnością i odrobiną fantazji.

Czy dekorator wnętrz działa sam?
Może podjąć współpracę z producentami mebli, oświetlenia i innych dodatków. To wszystko dla uzyskania doskonałości w projektach. Dekorator wnętrz dąży do tego, aby każdy projekt wyróżniał się niepowtarzalnym designem oraz bogatą paletą kolorów.

Czemu warto, aby architekt wnętrz zajął się projektowaniem pomieszczeń?
W projektowaniu wnętrz dla Klienta może być ważna prostota, dopracowany każdy detal projektu oraz perfekcyjnie dobrane materiały. Wnętrz, bez względu na to, czy prywatne, czy komercyjne wymagają wykonania fotorealistycznych wizualizacji. Tym zajmie się architekt wnętrz Kraków. Do tego dopilnuje, aby każde pomieszczenie było nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i wygodne dla użytkowników. Tworzy unikalne projekty dostosowane do wymagań Klientów.

Dlatego projektant wnętrz powinien wykonać fotorealistyczne wizualizacje wnętrz?
Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz to najlepszy sposób na zaprezentowanie projektu czy pomysłu i wyeksponowanie poszczególnych jego elementów. Wizualizacje ułatwiają przeprowadzenie adaptacji pomieszczenia czy też eksperymentowanie z różnorodnymi stylami aranżacyjnymi. Profesjonalnie wykonane pozwalają wprowadzać zmiany w projektach architektonicznych. Efekty prac nad wizualizacjami wnętrz na podstawie otrzymanych rysunków technicznych oraz specyfikacji zachwycają klientów.

Jaki jest pierwszy krok dla architekta wnętrz?
Pierwszym krokiem podczas realizacji każdego projektu wnętrz jest wykonywanie pomiarów nieruchomości oraz przeprowadzanie wywiadu. Architekt wnętrz chce poznać ulubiony styl i estetykę inwestora oraz ustalić warunki współpracy. Podczas wywiadu pyta również o elementy, które powinny znaleźć się w pomieszczeniu oraz ich preferencje. Projektuje w różnych stylach architektonicznych, dlatego jest w stanie dopasować się do potrzeb klienta.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści