Komory normobaryczne to urządzenia, w których panują optymalne warunki ciśnieniowo-tlenowe. Wyższe ciśnienie, większa ilość tlenu, wodoru i dwutlenku węgla sprawiają, że organizm staje się bardzo dobrze dotleniony, co ma doskonały wpływ na jego funkcjonowanie. Z jakich jeszcze powodów warto korzystać z komory normobarycznej?

Naturalne wsparcie organizmu

Specyficzne warunki panujące wewnątrz komory są korzystne zarówno dla zdrowia, jak i urody. Współczesny świat pełen jest przetworzonej żywności, modyfikowanej genetycznie, zawierającej liczne konserwanty chemiczne, których zadaniem jest wydłużyć przydatność do spożycia. Powietrze jest zanieczyszczone, szczególnie w dużych miastach. Wszechobecny smog nie wpływa korzystnie na zdrowie i organizm. Jak sobie z tym poradzić?

Medycyna, a także kosmetologia, pomagają w pewnym zakresie przeciwdziałać niekorzystnym czynnikom środowiskowym, wspierają zdrowie organizmu, pomagają regenerować tkanki, poprawiać wygląd skóry. Ale w wielu przypadkach są to działania pojawiające się jako odpowiedź na już obecne problemy. Rozwój technologii, medycyny, kosmetologii sprawił, że dostępne są nowoczesne metody, które bardzo intensywnie wspierają organizm w powrocie do doskonałej kondycji. Jedną z nich jest właśnie komora normobaryczna, której właściwości pozwalają wykorzystywać naturalne zdolności organizmu do regeneracji, stwarzając optymalne warunki dla komórek.

Wpływ komory normobarycznej na samopoczucie

W komorze normobarycznej ciśnienie jest wyższe niż w atmosferze ziemskiej (bo osiąga poziom 1500 hPa). Inny jest również skład powietrza - zawiera zdecydowanie więcej tlenu, a także dwutlenku węgla i wodoru, których obecność wpływa na lepsze przyswajanie tlenu przez organizm.

Aby optymalnie wykorzystać możliwości komory normobarycznej należy zdecydować się na regularne korzystanie z sesji tlenowych. Takie sesje, odbywające się w warunkach tlenem w podwyższonego ciśnienia, doskonale wpływają na wiele aspektów funkcjonowania naszego organizmu. I chociaż sprawdzają się rewelacyjnie w procesie rekonwalescencji po przebyciu różnych chorób czy urazów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z tej innowacyjnej metody także w celach profilaktycznych. Odpowiednio dotleniony organizm to zdrowe tkanki i narządy wewnętrzne.

Bardzo często z oferty komór normobarycznych korzystają również sportowcy. Dlaczego? Ponieważ panujące we wnętrzu warunki pozwalają wzmocnić kondycję fizyczną i wytrzymałość organizmu, co jest bardzo ważne u osób uprawiających sport wyczynowo czy zawodowo.

Komora normobaryczna jest świetną metodą wspomagającą walkę z otyłością. Panująca we wnętrzu atmosfera pobudza organizm do wydalania toksyn, co sprzyja eliminacji wolnych rodników.

Terapia normobaryczna dla urody!

Poza zdrowiem terapia normobaryczna jest ważna także w kontekście urody. Udowodniono, że atmosfera panująca w komorach normobarycznych pozwala skutecznie przeciwdziałać i opóźniać procesy starzenia, poprzez wzmocnienie możliwości regeneracyjnych komórek. W praktyce regularne korzystanie z doskonałych właściwości komory normobarycznej jest świetnym sposobem na uzupełnienie, wzmocnienie i utrwalenie efektów wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, poprzez szybszą regenerację tkanek i komórek.

Warto wiedzieć, że regularne korzystanie z sesji tlenowych w komorze normobarycznej rewelacyjnie wpływa też na paznokcie i włosy, a także skórę.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści