Nożyczki fryzjerskie, jak sama nazwa wskazuje, są podstawowym narzędziem pracy fryzjera. Wykorzystywane są codziennie i to przez wiele godzin. Muszą być dlatego dobrze dopasowane do dłoni i komfortowe w użytkowaniu. Jak znaleźć naprawdę dobre nożyczki fryzjerskie?

Czym cechują się nożyczki fryzjerskie?

Wysokiej jakości nożyczki fryzjerskie są przede wszystkim ostrzejsze niż inne rodzaje nożyczek. Ich ostrza są specjalnie szlifowane, co przekłada się na bardzo gładkie cięcie na włosach. 

Rozmiary nożyczek fryzjerskich podawane są w calach. Odnoszą się do ich całkowitej długości. Najczęściej spotkać się można z rozmiarami 5”, 5,5” czy 6”. Nożyczki trzeba dobrze dopasować do swojej dłoni. W ofercie sklepu internetowego https://hurtowniafryzjerska24.pl na pewno znajdziesz model idealny dla siebie.

Do czego służą degażówki?

Czym różnią się standardowe nożyczki do strzyżenia od tzw. degażówek? Degażówki to nożyczki służące do cieniowania, przerzedzania włosów. Mają specjalne ząbki, które zmniejszają powierzchnię cięcia. 

Degażówek nie należy wykorzystywać zbyt często. Sprawdzają się raczej w przypadku wybranych rodzajów włosów. Są nieocenione w przypadku pasm grubych i gęstych. Warto także wspomnieć o degażówkach jednostronnych z ząbkami na jednym ostrzu. Obcinają one jedynie połowę wydzielonego pasma. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat nożyczek fryzjerskich?

Z uwagi na układ oczek nożyczki podzielić można na klasyczne i offsetowe. Pierwsze mają ramiona i oczka ułożone symetrycznie w stosunku do siebie. Modele offsetowe cechują się z kolei jednym ramieniem dłuższym i oczkami ułożonymi pod skosem. Dla wielu osób jest to kształt bardziej ergonomiczny. 

Wybór odpowiedniego kształtu nożyczek to kwestia indywidualna. Dobry fryzjer dysponuje na ogół więcej niż jedną parą nożyczek. Dzięki temu jest w stanie wyczarować różne fryzury. Ponadto na ogólny komfort pracy wpływają także inne elementy. Są to np. silikonowe wkładki do oczek czy podpórka na palec.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści