Bardzo wiele osób decyduje się na farbowanie włosów i to z różnych powodów. Dla jednych koloryzacja włosów jest sposobem na podkreślenie swojego indywidualnego stylu, dla innych jest to sposób na zakrycie siwych włosów. Oczywiście, aby móc cieszyć się z włosów w dobrej kondycji, niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja, szczególnie jak zależy nam na utrzymaniu kolor w dobrym stanie. Jakie szampony i odżywki do włosów farbowanych kupić?

Odpowiednie szampony i odżywki

Ze względu na to, że farbowane włosy są bardziej narażone na zniszczenie oraz przesuszenie, szampon i odżywka muszą nie tylko zabezpieczać kolor, ale także maksymalnie je nawilżać. Pielęgnacja włosów po koloryzacji musi być szczególna, powinna opierać się na składnikach, które będą wzmacniać włosy, regenerować je, a także chronić i uelastyczniać. Czy odżywka i szampon mogą zdziałać takie cuda? Okazuje się, że jak najbardziej. Półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju kosmetyków dedykowanych włosom farbowanych, jednak nie każde będą w stanie spełnić nasze potrzeby i oczekiwania. Doświadczeni fryzjerzy bez wątpienia doradzą nam, jakie kosmetyki warto wybierać. Czasami dobrze będzie sięgnąć po produkty profesjonalnie, które są stosowane przede wszystkim w salonach fryzjerskich. Całe szczęście w dzisiejszych bez problemu można je dostać w sklepach internetowych lub w salonach fryzjerskich. W sieci zazwyczaj ceny będą znacznie przystępniejsze, dlatego warto zdecydować się na zakupy online.

Szampon do włosów farbowanych nie może niszczyć ich koloru, dlatego należy zrezygnować z produktów dogłębnie oczyszczających. Jeżeli chodzi o odżywki, to wybierajmy takie bogate w naturalne składniki odżywcze, dzięki którym włosy będą pełne blasku oraz staną się bardziej nawilżone i elastyczne. Nie warto przesadzać oczywiście z ilością kosmetyków, gdyż można przedobrzyć. Bezpiecznie będzie stosować szampon i odżywkę, można raz w tygodniu zastosować także maskę, którą trzyma się na włosach około 30 min. Szczególnej pielęgnacji będą wymagały włosy rozjaśniane, one zazwyczaj są bardzo mocno przesuszone i wymagają specjalnego traktowania.

Jakich składników szukać w produktach do pielęgnacji włosów farbowanych?

Chociaż kosmetyków funkcyjnych jest mnóstwo, preparaty pielęgnacyjne do włosów farbowanych powinny zawierać między innymi miód oraz aloes, ale także emolienty, które skutecznie ograniczą puszenie się włosów, tworząc na nich warstwę ochronną. Chociaż taką funkcję spełniają również silikony, to powoli się od nich odchodzi i coraz rzadziej pojawiają się w produktach kosmetycznych przeznaczonych do włosów, gdyż je obciążają. Należy wybierać także kosmetyki bogate w proteiny roślinne, a także keratynę, dzięki temu włosy będą pełne blasku, nie będą matowe, poza tym te składniki będą wspomagać ich odbudowę. Warto rozważyć również szampony odbudowujące włosy, w ofercie VisPlantis dostępne m.in. https://visplantis.pl/produkty/szampon-do-wlosow-oslabionych-i-zniszczonych-rumianek-lekarski?sku=GP010

Włosy farbowane bez wątpienia wymagają specjalnego traktowania i nie można tego bagatelizować. Jeśli decydujemy się na koloryzację, wówczas później musimy o nie zadbać w odpowiedni sposób, aby były w dobrej kondycji.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści