Ból kręgosłupa to bardzo przykra dolegliwość, która może przysparzać naprawdę wielu problemów. Dlatego też takiego objawu nie można bagatelizować! Najlepiej działać od razu, sięgając po sprawdzone sposoby. Jeśli źródło bólu znajduje się w kręgosłupie lędźwiowym, szybką ulgę przynieść może noszenie specjalnego pasa ortopedycznego. 

Pasy na kręgosłup — charakterystyka i rodzaje

Pas na kręgosłup to nic innego, jak specjalny gadżet medyczny, który służy do stabilizacji kręgosłupa. Jego unikalna budowa pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała, a przede wszystkim sprawia, że kręgi i mięśnie układają się w sposób poprawny. Dzięki temu redukuje dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowym. 

Pasy na kręgosłup są bardzo wygodne w noszeniu i nie krępują ruchów. Co więcej, są praktycznie niewidoczne pod ubraniem, dlatego też można bez przeszkód nosić je także poza domem. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje pasów lędźwiowych. Każdy z nich ma nieco inne właściwości. Z tego też powodu bardzo ważne jest, by odpowiednio dobrać taki stabilizator do konkretnych dolegliwości. Do najpopularniejszych rodzajów pasów na kręgosłup należą:

  • pasy do podnoszenia ciężarów
  • pasy z elastycznymi fiszbinami 
  • pasy magnetyczne
  • pasy przeznaczone do dyskopatii lędźwiowej.

 

Pas lędźwiowo-krzyżowy — kiedy nosić? 

W dzisiejszych czasach bóle kręgosłupa są bardzo powszechną dolegliwością. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sprzyja temu nasz tryb życia i otoczenie. Praca w pozycji siedzącej, przeglądanie smarfona, długie godziny przed laptopem i telewizorem, mało ruchu, a także przeciążanie ciała może przyczyniać się do powstania problemów zdrowotnych o takim właśnie charakterze. Takie zespoły bólowe są jednym ze wskazań do zastosowania pasów lędźwiowych. Dotyczy to przede wszystkim wszelkich nadwyrężeń powstałych właśnie w wyniku pracy fizycznej, czy też pozostawania w jednej pozycji. 

Stabilizator ortopedyczny jest także niezwykle pomocny we wszystkich dolegliwościach o charakterze zwyrodnieniowym. Dotyczy to szczególnie osłabienia struktury kości, które pojawia się przy dyskopatii czy przepuklinie. To samo dotyczy zresztą wszelkich urazów mechanicznych, przebytych operacji kręgosłupa czy też wrodzonych wad postawy. Stabilizator jest też pomocny przy rwie kulszowej. 

Pas na kręgosłup to także nieodłączny towarzysz każdego sportowca. A w szczególności kulturystów oraz osób, które dużo trenują z ciężarami. Pas wzmacnia odcinek lędźwiowy, dzięki czemu skutecznie chroni przez urazami i przeciążeniem. 

 

 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści