W czasach pandemii środki do dezynfekcji, wszelkiego rodzaju maseczki i rękawiczki zyskały na popularności. Nic w tym dziwnego – obawa o zdrowie swoje i swoich bliskich na długo zagościła wśród nas. Specjalne preparaty dezynfekujące stały się powszechnie dostępne w miejscach publicznych. Wiele osób postawiło także na środki do dezynfekcji, które mogą przydać się w warunkach domowych. Szukasz sposobu na prawidłowe zabezpieczenie swojej firmy i zapewnienie bezpiecznych warunków swoim pracownikom oraz klientom? A może masz inny powód, dla którego szczególna dezynfekcja mogłaby Ci się przydać? Dziś podpowiadamy, jak o nią zadbać!

Sposób na ochronę przed wirusami 

Zasad, które pomagają chronić się przed wszelkiego rodzaju wirusami (w tym także koronawirusem), jest wiele. Przypomnijmy jednak najważniejsze z nich:

– przyciski w windzie wciskaj kluczem,

– nie dotykaj dłonią klamek i poręczy, drzwi otwieraj łokciem,

– zachowuj dystans przynajmniej 1.5 metra od drugiej osoby,

– nie podawaj ręki na powitanie i nie całuj na powitanie,

– często i dokładnie myj ręce – pomocą będą tutaj środki do dezynfekcji,

– w sklepach korzystaj z jednorazowych rękawiczek,

– staraj się nie dotykać brudnymi rękami okolic twarzy.

Środki do dezynfekcji a ośrodki zdrowia i szpitale 

Środki do dezynfekcji stale powinny być na stanie w miejscach, w których kontakt z chorymi jest codziennością. Służba zdrowia będzie mogła sprawnie działać tylko pod warunkiem, że jej pracownicy będą dbali także o swoje bezpieczeństwo. Dodatkowym i nie mniej ważnym argumentem w kwestii tego, że środki do dezynfekcji w takich placówkach to podstawa, jest fakt, że nie każdy pacjent przychodzi z tym samym problemem. Bez odpowiedniej dezynfekcji osoba, która do danej placówki zgłasza się np. z problemem ortopedycznym, jest narażona na zarażenie się inną chorobą. Na szczęście można temu przeciwdziałać. Dobrej jakości środki do dezynfekcji, które dostępne są w atrakcyjnych cenach, znajdziesz na przykład w e-sklepie: https://salmor.pl/. Postaw na sprawdzone rozwiązania.

Środki do dezynfekcji – to warto wiedzieć

Środki do dezynfekcji to kategoria, do której należy naprawdę wiele różnorodnych produktów. Mowa tutaj zarówno o podstawowych żelach antybakteryjnych, jak i o sporych gabarytów płynach do dezynfekcji powierzchni w miejscach publicznych (fabryki, sklepy, siłownie). Dostępne na rynku środki do dezynfekcji to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie prawidłowej higieny. Jest to także składowa sukcesu w pokonaniu poważnych schorzeń. Postaw na środki do dezynfekcji zaufanych producentów i ciesz się perfekcyjną czystością, za którą idzie bardzo ważne na co dzień bezpieczeństwo.