Jak najskuteczniej zniwelować objawy kaca, zatrucia alkoholowego, zespołu odstawiennego i przerwać ciąg alkoholowy?

Alkoholizm jest chorobą, która może trwać nawet do końca życia. Rozwija się powoli, stopniowo przejmując całkowitą kontrolę nad danym człowiekiem, niszcząc jego organizm i psychikę. Etanol będący substancją odurzającą krąży we krwi przez co dociera do każdej komórki w ludzkim ciele. Znacząco wpływa na sposób funkcjonowania każdej komórki, tkanki, narządu i układu, obniżając samopoczucie osoby uzależnionej. Można przerwać ten stan, jednak wymaga to wiele żmudnej pracy i samozaparcia. Konieczne będzie tutaj specjalistyczne leczenie. Pierwszym krokiem przygotowawczym powinno być przejście przez odtrucie alkoholowe. Usuwa ono wszelkie pozostałości po alkoholu z organizmu, pomaga pozbyć się toksyn, uzupełnia niedobory witaminowe i mineralne, poprawia samopoczucie i zdrowie fizyczne, a przy tym wykazuje niebywałą skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki odtruciu skutecznie można zminimalizować objawy uzależnienia fizycznego, co pozwala przejść na dalsze etapy leczenia, koncentrując się na psychicznej sferze alkoholizmu.

Odtrucie alkoholowe w specjalistycznym gabinecie

Każdy kto chciałby szybko i skutecznie pozbyć się zatrucia alkoholowego może to zrobić za pomocą odtrucia. Jest ono dedykowane zarówno osobom uzależnionym, jak i tym, które nie wykazują cech alkoholizmu, a jednorazowo przesadziły z ilością wypitej używki. Dobrym miejscem do wykonania takiej procedury na terenie miasta Łódź jest prywatny gabinet https://odtruwanielodz.com/. Dzięki pomocy lekarzy i specjalistów oferujących swoją wiedzę, doświadczenie i pomoc we wspomnianym miejscu można skutecznie zniwelować uporczywe objawy kaca, jak i pomóc sobie w poważniejszych stanach, takich jak ciągi alkoholowe lub tzw. AZA – alkoholowy zespół abstynencyjny.

Odtrucie alkoholowe na ludzki organizm wywiera bardzo korzystny wpływ. Szczególnie jest ono polecane tym, który wielokrotnie przechodzili przez ciągi alkoholowe lub były one w ich przypadku długotrwałe. Przyjmuje się, że taki ciąg trwa minimum siedem dni. Przeciągający się stan upojenia alkoholem prowadzi do trwałych zmian w na poziomie komórkowym Pacjenta, niszcząc po kolei każdy narząd. Przyzwyczajony organizm do obecności alkoholu po nagłym jego odstawieniu daje liczne i nieprzyjemne skutki, dopominając się o uzupełnienie tej toksyny. Za pomocą odtrucia alkoholowego można przerwać ten łańcuch i skutecznie wprowadzić się w stan trzeźwości. Abstynencja jest możliwa do osiągnięcia i utrwalenia o ile Pacjent po podtruciu podejmie dalsze kroki leczenia, np. skorzysta z psychoterapii.

Zacznij od podjęcia decyzji

Podstawowym warunkiem umożliwiającym rozpoczęcie działań antyalkoholowych jest moment, w którym dana osoba przyznaje się zarówno sama przed sobą, jak i przed innymi osobami o swoich problemach związanych z alkoholem, a także podjęcie świadomej decyzji o chęci spróbowania pokonania uzależnienia. Taka sytuacja przysparza wielu trudności, zwłaszcza na samym początku drogi do trzeźwości. Skuteczne działanie wymaga wytrwałości i samodyscypliny. Na początku organizm dopomina się uzupełniania szkodliwych płynów, człowiek odczuwa silne pragnienie i głód alkoholowy, co niejednokrotnie doprowadza do porażek i frustracji już na samym początku działań. Tym samym warto zacząć od usunięcia wszelkich zaburzeń psychosomatycznych, co umożliwia właśnie odtruwanie alkoholowe. Prościej mówiąc, celem odtrucia jest usunięcie czynników dotkliwie zaburzających normalne funkcjonowanie Pacjenta.

Jak wygląda terapia alkoholowa?

Podstawą zmian osiąganych za pomocą odtruwania jest usunięcie wszelkich nagromadzonych pozostałości po metabolicie alkoholu, wliczając w to szkodliwe toksyny przy jednoczesnym wprowadzeniem do organizmu za pomocą wlewu dożylnego witamin, minerałów i elektrolitów. Efektem działań jest Pacjent przygotowany pod kątem fizycznym do dalszych kroków terapeutycznych.

Oczywiście zarówno odtrucie, jak i wspomniana już psychoterapia to jedynie elementy złożonej, kompleksowej procedury leczenia. Kompleksowość tutaj polega na swojego rodzaju eklektyzmie działań. Jednym z nich może być również wszywka alkoholowa Esperal. Za jej pomocą można wzmocnić motywację do zmian, a także wywołać negatywne skojarzenia z używką i wykształcić postawę unikającą alkoholu. Jest to jednak działanie pomocnicze. Podstawą leczenia alkoholizmu zawsze powinna być ścisła współpraca z terapeutą.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Część osób, zupełnie niesłusznie, kojarzy odtruwanie alkoholowe z poważnym, skomplikowanym zabiegiem medycznym. Prawda jest jednak zupełnie inna. Jest to dość prosta, bezpieczna i krótkotrwała procedura. Pierwsze efekty człowiek odczuwa już chwilę po podłączeniu spersonalizowanej kroplówki. Efekty przejścia przez odtrucie alkoholowe są następujące:

 • Zostają wypłukane wszelkie resztki alkoholu razem z jego pozostałościami metabolicznymi, szkodliwymi i toksycznymi dla organizmu, takich jak np. aldehyd octowy,
 • Organizm zostaje nawodniony i dożywiony,
 • Wyrównuje się poziom glukozy we krwi,
 • Uzupełnieniu ulegają wszelkie niedobory elektrolitów, soli mineralnych i witamin. Duże znaczenie ma tutaj sód, potas, wapń, magnez, a także witaminy z grupy B,
 • Wprowadza się do organizmu antyoksydanty, dzięki czemu zmniejsza się stres oksydacyjny,
 • Przyspieszeniu ulega proces regeneracji wątroby i układu nerwowego.

Skuteczność odtrucia alkoholowego związana jest z jego wysoką biodostępnością. Ze względu na fakt, iż substancje z kroplówki podawane są bezpośrednio do układu krwionośnego, unika się wchłaniania ze strony układu pokarmowego. W ten sposób wszelkie związki odżywcze w przeciągu chwili trafiają do każdej komórki ludzkiego ciała. W ten sposób ulga przychodzi w krótkim czasie, a sam Pacjent chwilę po zakończonej procedurze wraca do swoich codziennych zajęć z dużo lepszym samopoczuciem.

Czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne?

Aby odtruwanie alkoholowe było całkowicie bezpieczne należy skorzystać z oferty takiego miejsca, które gwarantuje opiekę medyczną osób doświadczonych i wykwalifikowanych. Podczas tej procedury dochodzi do wkłucia dożylnego, związanego z przerwaniem ciągłości skóry. Tym samym istnieje potencjalne ryzyko uszkodzenia danego naczynia krwionośnego, a także wprowadzenia do organizmu różnych patogenów i drobnoustrojów. Tym samym istnieje konieczność wykonywania odtrucia zachowując wszelkie zasady sterylności, higieny i bezpieczeństwa. Będąc pod pozorną opieką osoby nieuprawnionej, można doznać realnego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo świadomy zagrożeń lekarz zawsze przed podaniem kroplówki przeprowadzi z Pacjentem wywiad medyczny w celu zdiagnozowania jego wyjściowego stanu, co umożliwi dostosowanie składu i stężenia kroplówki do jego indywidualnych potrzeb.

Dlaczego my?

Nasze atuty są następujące:

 • Oferujemy rzetelną pomoc udzielając realnego wsparcia,
 • Zapewniamy pełną anonimowość,
 • Charakteryzujemy się wieloletnim doświadczeniem i rozległą wiedzą,
 • Stosujemy jedynie nowoczesne metody umożliwiające osiągnięcie trwałych rezultatów,
 • U nas Pacjenci zawsze znajdują się pod opieką specjalistów,
 • Lekarze z naszego gabinetu wykazują indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a także określając skład kroplówki dostosowują ją pod potrzeby danego organizmu,
 • Gwarantujemy bezpieczeństwo działań – u nas Pacjenci przed przystąpieniem do odtrucia zobligowani są do stawienia się na konsultację medyczną z lekarzem,
 • Jesteśmy do dyspozycji, w razie potrzeby rozwiejemy wszelkie wątpliwości.