Odtruwanie alkoholowe Warszawa  Odtruwanie alkoholowe – skuteczna metoda walki z negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu

Choroba alkoholowa dotyka nie tylko samej osoby uzależnionej, ale i jej rodziny, współpracowników i znajomych. Wiele osób wykazuje tendencje do bagatelizowania problemu i zamiast podjąć stosowne kroki mające na celu przerwania tego stanu, dryfują między kolejnymi epizodami upijania się. Im szybciej dana osoba zgłosi się po profesjonalną pomoc, tym lepiej. Na terenie województwa mazowieckiego https://odtruwaniewarszawa.pl/ dysponuje wykwalifiokwanym personelem do przeprowadzania odtrucia alkoholowego.

Syndrom dnia poprzedniego – dlaczego alkohol powoduje kaca?

Mianem kaca nazywa się objawy psychofizyczne, które pojawiają się kilka godzin po wzmożonym spożyciu alkoholu. Co ciekawe, każdy człowiek bez trudu jest w stanie wyliczyć objawy takiego stanu, jednak z wyjaśnieniem przyczyn powstania tego zjawiska już wiele osób ma problem.

Głównym czynnikiem wywołującym zatrucie alkoholowe jest aldehyd octowy. Jest to produkt procesu metabolizowania alkoholu etylowego przez enzymy wątrobowe. Szacuje się, że jest on nawet trzydzieści razy bardziej toksyczny, niż sam alkohol. Potwierdzają to naukowcy. Warto jednak mieć na względzie, że sam kac jest zjawiskiem o zróżnicowanym podłożu. Oprócz samych toksyn, duże znaczenie ma tutaj moczopędność alkoholu. Dzieje się tak między innymi ze względu na wywieranie wpływu na układ hormonalny. Lekarze wyjaśniają to zjawisko jako zahamowaniem uwalniania wazopresyny przez alkohol, której obniżony poziom powoduje odwodnienie, a wraz z nim spadek stężenia elektrolitów w organizmie. Wazopresyna jest hormonem wytwarzanym przez podwzgórze. W normalnych warunkach odpowiada za zagęszczanie moczu, a także za pobudzanie resorpcji wody w kanalikach nerkowych.

Z czym zmaga się odtruwanie alkoholowe?

Definiując termin „odtruwanie”, według słownika języka polskiego, jest to proces, w którym dochodzi do usunięcia z organizmu człowieka wszelkich szkodliwych i toksycznych związków. Odnosząc to na grunt przezwyciężania zatrucia organizmu alkoholem, a tym samym aldehydem octowym, mianem odtruwania alkoholowego nazywać się będzie proces łagodzenia konsekwencji nadmiernego spożycia napojów procentowych. W ten sposób w krótkim czasie organizm człowieka regeneruje się, poprawia się zdrowie, a także na nowo wraca pozytywny nastrój. Tym samym, odtruwanie alkoholowe włącza się po to, aby zniwelować powstałe dewastacje w organizmie człowieka. Dzięki niemu normuje się gospodarka wodno-elektrolitowa organizmu, ale także zmienia się zachowanie i sposób reakcji danego organizmu. Tym bardziej, że objawy spowodowane kacem nie tylko zaliczają się do reakcji somatycznych, ale niektóre mają podłoże psychiczne. Dla usystematyzowania wiedzy warto wyszczególnić najczęściej pojawiające się objawy zatrucia alkoholem:

 • Ból głowy, brzucha i mięśni,
 • Nudności, wymioty, biegunka,
 • Wzmożone pragnienie i brak apetytu,
 • Dreszcze,
 • Wzmożone pocenie się,
 • Zaburzenie funkcji motorycznych,
 • Bezsenność lub ospałość,
 • Ogólne osłabienie,
 • Rozdrażnienie,
 • Nadwrażliwość na bodźce z zewnątrz,
 • Problemy z koncentracją,
 • Stany depresyjne i psychozy.

Jak przeprowadzić odtrucie alkoholowe?

Do przejścia przez proces odtruwania nie ma konieczności wcześniejszego specjalnego przygotowania się. Warto pamiętać, że nie zaleca się podejmowanie samodzielnych prób odtrucia organizmu. Efektywne rezultaty można osiągnąć jedynie pod opieką specjalistów. Pacjent ma tutaj do wyboru:

 • Odbycie odtrucia w gabinecie pod opieką lekarzy,
 • Odbycie odtruwania we własnym domu po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby w gabinecie, np. telefonicznie. W takiej sytuacji już po kilkudziesięciu minutach lekarz wraz z całym niezbędnym sprzętem zjawia się pod wskazanym adresem.

Tym samym, bez opieki lekarskiej, wiedzy medycznej i doświadczenia w tym kierunku człowiek może wyrządzić sobie krzywdę. Profesjonalnie przeprowadzona procedura odtruwania alkoholowego wiąże się z wykonaniem wkłucia, a także z podaniem dożylnej kroplówki. Generuje to konieczność zachowania sterylności, a także stworzenia optymalnych warunków spełniających standardy bezpieczeństwa. Lekarze po zdiagnozowaniu stanu zdrowia danej osoby i zidentyfikowaniu niedoborów w organizmie dostosowują skład kroplówki i stężenie wszelkich produktów odżywczych podawanych Pacjentowi. Zwykle zawiera ona w sobie witaminy, minerały, elektrolity, a także inne mikro- i makroelementy. W niektórych przypadkach może zaistnieć potrzeba wprowadzenia leków nasennych, przeciwbólowych lub uspokajających. Tym samym jedynie profesjonalność działań zapewni optymalne rezultaty i bezpieczeństwo działań. Źle wykonany wlew może doprowadzić do uszkodzeń naczyń krwionośnych lub zakażeń dorobnoustrojami. Dodatkowo należy uwzględnić w tym procesie takie czynniki jak: wiek, waga, schorzenia Pacjenta, stosowane na co dzień przez niego leki, stopień zatrucia organizmu, a także historię poprzednich przebytych odtruć. Kontroli podlega także poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, stężenie glukozy, ciśnienie tętnicze, a także akcja serca.

Warto więc poświęcić chwilę czasu, aby znaleźć dla siebie optymalny gabinet, charakteryzujący się profesjonalizmem działań. Dzięki temu ma się gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności. Tym bardziej, że odtruwanie alkoholowe jest korzystne niemalże dla każdego, co potwierdzają opinie lekarzy i innych Pacjentów.

Odtruwanie alkoholowe za pomocą kroplówek to prawdopodobnie najskuteczniejsza metodą leczenia kaca

Za pomocą wlewów dożylnych związki odżywcze trafiają bezpośrednio do krwioobiegu, dzięki czemu omija się proces wchłaniania i trawienia ze strony układu pokarmowego. W ten sposób produkty rozpuszczone w kroplówce są w pełni wchłanialne, dzięki czemu efekt ich działań odczuwa się natychmiastowo. W większości przypadków wystarczy około godziny, aby Pacjent odczuł znaczącą ulgę, ciesząc się nawodnionym organizmem i uzupełnionymi niedoborami elektrolitów.

Powszechnie stosowana nazwa „kroplówki witaminowe” może być myląca. Oprócz samych witamin Pacjent otrzymuje sole mineralne i antyoksydanty, dzięki czemu organizm zaczyna się oczyszczać i regenerować. Przejście przez odtrucie alkoholowe sprawia, że już po chwili można wrócić do swoich codziennych czynności bez odczuwania bólu, dyskomfortu i innych objawów kaca.

Warto mieć na względzie, że osobą, która określa skład kroplówki jest lekarz z odpowiednim doświadczeniem i wykwalifikowaniem, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem całego procesu, wliczając w to wstępną diagnozę stanu Pacjenta, a także wszelkich niedoborów jego organizmu, dzięki czemu możliwe jest zindywidualizowanie składu i stężenia wszelkich podawanych składników.

Główne składniki kroplówki to:

 • Roztwór izotonicznej soli fizjologicznej, która stanowi bazę kroplówki,
 • Elektrolity,
 • Glukoza,
 • Sole mineralne,
 • Antyoksydanty,
 • Witaminy – szczególne znaczenie ma tutaj witamina C oraz te należące do grupy B,
 • Koenzym Q-10,
 • Ornityna,
 • W razie potrzeby lekarz może zadecydować o podaniu leków. Zwykle są to preparaty przeciwbólowe, nasenne, uspokajające lub antydepresyjne.

Na koniec należy podkreślić, że kroplówki witaminowe są znacznie bardziej skutecznie, niż domowe sposoby zwalczania kaca, a także suplementy doustne oferowane w aptekach. Dzięki nim wszelkie nieprzyjemne konsekwencje nadmiernego spożycia alkoholu szybko ustępują.