Mówi się, że człowiek w 60 % składa się z wody, i aby każdy narząd dobrze pracował, należy pić dwa litry wody dziennie. Woda, którą się myjesz i którą używasz do prania ubrań, także ma ogromne znaczenie – zarówno dla Twojej skóry, jak i dla żywotności urządzeń i materiałów, które nosisz. Jakość wody używanej każdego dnia, jest niezwykle ważna dla Twojego zdrowia. Sprawdź, jak sprawić, by woda z kranu nie zaszkodziła, a wręcz była zbawienna dla Twojego organizmu.

Filtry do wody z kranu – czystsza i lepszej jakości woda pitna

Ze względu na to, że coraz częściej władze, szczególnie dużych miast, przekonują, żeby pić wodę z kranu, należy zwrócić uwagę, z jakiego zbiornika ona pochodzi. Czasem okazuje się, że pomimo dobrej jakości źródła, woda nie jest w 100 % czysta, na przykład ze względu na jakość instalacji wodnej. A ta może być bardzo słaba.

W celu oczyszczenia wody, używanej każdego dnia, powstały specjalistyczne filtry do wody z kranu. Świetnie nadają się one do zamontowania w domu, ale także na przykład w restauracji czy szkole. Jest to urządzenie, dzięki któremu bezpośrednio przepływa czysta woda, a co za tym idzie, nie ma potrzeby montażu ani zbiornika, ani wkładu węglowego końcowego. Elektroniczne czujniki kontrolują czystość wody i same filtry oraz ich zużycie.

Filtr do wody prysznicowej, redukujący chlor

Można także zastosować specjalistyczny filtr do wody w prysznicu, który ma za zadanie zredukować szkodliwy chlor i oczyścić wodę. Montuje się go między słuchawką a wężem prysznicowym. Specjalny filtr cynkowo-miedziowy zatrzymuje metale ciężkie, grzyby i bakterie.

Działanie filtru do wody widać już po pierwszej kąpieli. Przefiltrowana woda wpływa na kondycję Twojej skóry, a także włosów. Skóra rewitalizuje się i znikają z niej przesuszenia. Mydła i płyny do kąpieli mają lepszą wydajność, dzięki lepszej jakości wody. Filtr do wody prysznicowej polecany jest szczególnie osobom, które cierpią na atopowe zapalenie skóry.

Filtr wody pralkowo-zmywarkowy

Możesz także wpłynąć na jakość wody w pralce lub zmywarce, montując filtr do wody. Dzięki niemu woda przestaje być twarda, a detergenty do urządzeń są znacznie bardziej wydajne. Ponadto, filtr pozbywa się zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych z wody, w tym także chloru. Takie rozwiązanie wpływa na ochronę grzałki, osadzaniem się kamienia i wydłuża żywotność sprzętu AGD.