Piękno to rzecz jasna wartość ponadczasowa, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że każdy z nas dąży do tego, by jak najlepiej się prezentować i pozytywnie wypadać w oczach innych. Regularnie szukamy również takich metod kosmetycznych, które mogą sprawić, że będziemy wyglądać lepiej. Różne zabieg kosmetyczne jakie obecnie są proponowane kierowane są przede wszystkim do kobiet, które chcą oszukać naturę i szukają takich rozwiązań, dzięki którym będzie można opóźnić procesy starzenia się skóry.

W tym względzie na uwadze warto mieć terapię osoczem bogatopłytkowym. To metoda nowatorska, która ma dawać możliwość skutecznego redukowania zmarszczek na twarzy. Kiedy warto z takiego zabiegu skorzystać i jakie będą efekty, które będzie można uzyskać? O tym właśnie będzie poniższy wpis.

Zabieg osoczem - o co tak naprawdę chodzi?

Odwiedzając Hotel Bristol czy inne miejsce powszechnie traktowane jako luksusowe możemy spotkać się z ludźmi, którzy mimo wieku, mimo upływających lat ciągle wyglądają młodo. Czy to jakiś cud natury? Oczywiście nie, w grę wchodzą bowiem różne zabiegi kosmetyczne, które decydują o tym, że tacy ludzie mimo upływu lat ciągle doskonale wyglądają. Terapia osoczem bogatopłytkowym ma obecnie coraz więcej zwolenników, ponieważ jest to metoda, która będzie alternatywą dla metod inwazyjnych.

Osoczem bogato płytkowym wykonuje się zabieg przez serię wstrzyknięć osocza w skórę pacjentki. W ten sposób ma dochodzić do odbudowy skóry, jej odżywienia. Bardzo istotne będzie również to, że osocze bogatopłytkowe, które wykorzystuje się do wykonania zabiegu to materiał. który pozyskiwany jest z krwi tej osoby, która poddaje się zabiegowi. W osoczu znajduje się duża ilość płytek krwi, liczne czynniki wzrostu i dzięki temu można liczyć na to, że procesy regeneracyjne będą przebiegać lepiej.

Kto powinien skorzystać z takiego zabiegu?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym będzie przede wszystkim dedykowany tym pacjentkom, które chcą poradzić sobie ze zmarszczkami, ale również osobom, które zmagają się z uszkodzeniami stawów i ścięgien. Zabieg z użyciem osocza to dobra propozycja dla osób, które mają problemy z nadwrażliwością na botoks. Wykonanie takiego zabiegu daje bardzo dobre efekty jeśli chodzi o spłycenie zmarszczek z takich miejsc jak okolice oczu, czoła, policzków, nosa i ust. Można także skorzystać z zabiegu, jeśli chce się redukować zmarszczki na szyi, dekolcie czy dłoni. W przypadku mężczyzn wykonuje się zabieg, aby pobudzić wzrost włosów, można także liczyć na to, że będzie sprzyjał zagęszczeniu włosów.

Kiedy zabieg z osoczem bogatopłytkowym nie będzie wskazany?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są takie sytuacje, w których nie powinno się takiego zabiegu wykonywać. Między innymi dotyczy to kobiet, które stosują preparaty antykoagulacyjne. Terapia taka nie może być wykonana również u kobiet, które zmagają się z nowotworami bądź chorobami krwi. Nie można również wykonać takiego zabiegu w przypadku kobiet, które są w ciąży, albo kobiet karmiących piersią.

Jeśli zwraca się uwagę na przeciwwskazania i wykonuje się zabieg pod okiem profesjonalistów można oczekiwać, że wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego nie będzie powodowało skutków ubocznych. W końcu w trakcie zabiegu wykorzystuje się materiał pobrany z ciała pacjenta, dlatego ryzyko ewentualnych powikłań jest dzięki temu zminimalizowane.  Dobrze wykonany zabieg może przynieść rewelacyjne efekty, dlatego faktycznie warto się oddać w ręce dobrych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie, jeśli chodzi o tego typu zabiegi