Promieniowanie ultrafioletowe jest stosowane od wielu lat do zabijania bakterii, pleśni, grzybów i wirusów. Mimo że naturalne promieniowanie UV-C nie jest w stanie w żaden sposób się przedostać do atmosfery ziemskiej, to dzięki nowoczesnej technologii, a także połączeniu wiedzy i nauki, można je znaleźć w zastosowaniu w życiu każdego z nas.

Przykładem jest tunelowy sterylizator powietrza, który przy pomocy odpowiednio dobranych długości wiązek światła gwarantuje, że powietrze w naszym otoczeniu jest oczyszczane na bieżąco i to bez konieczności zamykania pomieszczenia przed wejściem do niego człowieka. Czym jest tunelowy sterylizator powietrza? Co daje dodatek filtra węglowego w takim urządzeniu?

Co to jest tunelowy sterylizator powietrza?

Tunelowe sterylizatory powietrza działają na zasadzie przepływu powietrza przez lampy, które emitują promieniowanie UV-C. Promienie UV-C bez najmniejszego problemu likwidują mikroorganizmy chorobotwórcze, które odpowiedzialne są za wywoływanie różnego rodzaju dolegliwości. Nowoczesne modele takie jak Purello mają wbudowane energooszczędne lampy, a także bardzo dokładnie wyliczony przepływ powietrza, co sprawia, że urządzenie pracuje niezwykle cicho i wydajnie. Na dodatek nie trzeba obawiać się o własne zdrowie.

Wybór odpowiedniego sterylizatora tunelowego powinien się opierać także na aspektach ekonomicznych. Długość jego pracy, wydajność, a także gwarancja, to cechy, na które powinno się zwrócić szczególną uwagę. Domownicy, którzy mają pewność, że przebywanie w pomieszczeniu, w którym powietrze dezynfekuje sprzęt takiej klasy, jak ten dostępny na https://4med.eu/purello/, daje im poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Badania dowodzą, że urządzenia te są w stanie zlikwidować nawet do 99% drobnoustrojów, które każdego dnia atakują ludzki organizm.

Co daje zastosowanie filtra węglowego?

Nowoczesne tunelowe sterylizatory powietrza są wyposażone w filtr węglowy, którego zastosowanie daje niezawodność w trakcie procesów dezynfekcyjnych. Ponadto pozwala on na dodatkowe dezynfekowanie wszelkich zanieczyszczeń gazowych, które znajdują się w otoczeniu. Dobre dobranie mocy urządzenia oraz wysokiej jakości filtra węglowego sprawia, że sprzęt działa w należyty sposób i z bardzo wysoką skutecznością. Dezynfekcja w dobie rozwoju technologii staje się narzędziem nie tylko do wykorzystania w gabinetach medycznych, ale także w domach prywatnych.

Dlatego też obserwuje się coraz większy rozkwit salonów kosmetycznych, w których pozostałości tkanek biologicznych oraz dezynfekcja to kluczowa sprawa. Można więc mówić, że tunelowy sterylizator powietrza to absolutna podstawa w salonach piękności. Na dodatek z czasem każdy przekona się, że użytkowanie takiego sprzętu w domu to same korzyści. Obecnie znane są głównie filtry, których zadaniem jest nawilżanie powietrza, ale zwracają uwagę na poziom smogu oraz ogólnego zanieczyszczenia w atmosferze, popularność sterylizatorów tunelowych z filtrem węglowym pewnością wzrośnie.