Niestety, nie każda z nas może sobie pozwolić na zapuszczenie długich i zdrowych paznokci. Dzieje się tak z wielu różnych powodów, poczynając od pracy, przez obowiązki domowe, nieodpowiednią dietę, czy po prostu genetykę. Co więc zrobić gdy codzienna pielęgnacja nie pomaga, a kondycja naszych paznokci wciąż się pogarsza? Doskonałym rozwiązaniem jest nadbudowanie paznokci przy użyciu żeli budujących! Jest to metoda która z roku na rok zyskuje na popularności zarówno wśród domowych amatorek jak i profesjonalnych stylistek paznokci. Jak dokładniej wygląda, jakich produktów do niej użyć, i gdzie szukać inspiracji na paznokcie? Podpowiadamy!

Co to jest metoda żelowa i jak ona wygląda?

Metoda żelowa polega na nadbudowywaniu i przedłużaniu paznokci przy użyciu dedykowanych preparatów nazywanych żelami budującymi. Są to produkty o wysokiej gęstości które podobnie do baz hybrydowych, topów hybrydowych i lakierów hybrydowych zastygają po utwardzeniu w lampie UV lub LED. To właśnie gęstość preparatu daje dużą swobodę w kwestii modelowania i nadbudowywania płytki, co pozwala na maskowanie niedoskonałości i osiągnięcie bardzo dużej trwałości. Paznokcie przedłużone i nadbudowane żelem budującym są odporniejsze na uszkodzenia, dzięki czemu ich zapuszczenie jest prostsze i skuteczniejsze. W jaki więc sposób używać żeli budujących do przedłużania i nadbudowywania paznokci, jakie produkty warto wybierać, i gdzie szukać pomysłów na paznokcie hybrydowe? Sprawdźcie naszą instrukcję!

Produkty niezbędne do przedłużenia paznokci metodą żelową

Korzystając z metody żelowej możemy z powodzeniem przedłużyć lub nadbudować paznokcie we własnym zakresie w domu. Będziemy potrzebowali jednak kilku akcesoriów i preparatów, które kupimy w większości sklepów z produktami do paznokci. Jakich dokładniej? Zacznijmy od najważniejszego, czyli żelu budującego. Tutaj pod uwagę warto wziąć przede wszystkim produkty które mają większą gęstość oraz wyróżniają się właściwościami samopoziomującymi (czyli idealnie układają się na paznokciach). To pozwoli na prostą i skuteczną aplikację, oraz szybkie osiągnięcie celu. W tym wypadku świetnie sprawdzą się żele budujące z kolekcji Shape It marki NOX, które są bardzo częstym wyborem wśród profesjonalnych stylistek paznokci, a ich jakość i konsystencja pozwala z powodzeniem używać ich również w domu podpowiada nam stylistka marki Pazuromaniaczki.pl. Oprócz tego do metody żelowej potrzebujemy jeszcze:

 • bloczek polerski
 • pilnik
 • primer
 • bazę do lakierów hybrydowych
 • top do lakierów hybrydowych
 • szablony do przedłużania paznokci
 • odtłuszczacz
 • lampę UV lub LED
 • pędzelek
 • waciki bezpyłowe

Jak przedłużyć i nadbudować paznokcie używając żeli budujących?

Wiemy już jakich produktów potrzebujemy do nadbudowania i przedłużenia płytki, ale w jaki sposób je nanosić na paznokcie? Otóż najczęściej wykorzystywaną metodą jest korzystanie ze specjalnych szablonów do przedłużania. Są to specjalne naklejki, które umieszcza się pod wolnym brzegiem paznokcia, a następnie bezpośrednio na nie aplikuje się żel budujący który utwardzamy w lampie UV lub LED. Wysokiej jakości szablony pozwalają o przedłużenie płytki nawet do kilkunastu milimetrów! Jak zatem zacząć? Przejdźmy do sedna!

 1. Zabieg nadbudowywania i przedłużania paznokci rozpoczynamy w sposób podobny do robienia manicure hybrydowego. Na początek odsuwamy więc skórki, zaś powierzchnię płytki delikatnie matowimy używając do tego bloczka polerskiego.
 2. Po zmatowieniu płytki nasączamy wacik bezpyłowy odtłuszczaczem, po czym przemywamy ją usuwając powstały pył. Jeżeli nasze paznokcie zaliczają się do problematycznych (np. mamy tłustą płytkę lub produkty się jej nie trzymają) dodatkowo stosujemy primer który wspomoże przyczepność kolejnych warstw.
 3. Kolejnym krokiem jest aplikacja cienkiej warstwy bazy do lakierów hybrydowych, a następnie utwardzenie jej w lampie UV lub LED.
 4. Po utwardzeniu bazy, pod wolny brzeg paznokcia podklejamy szablon do przedłużania. Pamiętajmy o tym aby dokładnie przylegał do paznokcia, bowiem to właśnie sposób przyklejenia formy decyduje o tym jak będzie wyglądała nadbudowana i przedłużona płytka.
 5. Na przyklejone szablony nakładamy żel budujący, a następnie używając pędzelka bardzo delikatnie rozprowadzamy go po formach. Nadajemy w ten sposób preferowany kształt oraz długość, po czym utwardzamy w lampie UV lub LED.
 6. Po utwardzeniu żelu budującego delikatnie odklejamy szablony, a nadbudowaną płytkę opiłowujemy pilnikiem nadając preferowany kształt paznokci. Na sam koniec aplikujemy top do lakierów hybrydowych, który po utwardzeniu przemywamy odtłuszczaczem, lub jeżeli chcemy zrobić kolorową stylizację, przechodzimy do zrobienia manicure hybrydowego.