Zioła Ojca Grzegorza Sroki, to chyba jeden z najpopularniejszych - po mieszankach o. Klimuszko - produktów ziołowych. Rosnąca popularność kompozycji tego uznanego zielarza, nie była owocem skutecznych kampanii reklamowych, lecz raczej kwestią profesjonalnego doboru ziół, którymi ojciec Grzegorz tak bardzo się pasjonował.

Kim był ojciec Grzegorz Sroka?

Ojciec franciszkanin Grzegorz Sroka urodził się w piątek, 21 września 1930 roku w Gorliczynie. Początkowo nic nie wskazywało, że za kilkadziesiąt lat, stanie się on jednym z największych znawców ziołolecznictwa. Cieszył się on raczej słabym zdrowiem, choć przed wstąpieniem do zakonu dorobił się stopnia podoficerskiego i tytułu technika kontrolera w Hucie Stalowa Wola.

W 1953 roku wstąpił on do zakonu franciszkanów. Po 7 latach złożył śluby wieczyste, a po trzech kolejnych latach został prezbiterem. To właśnie odtąd dał się on poznać jako doświadczony zwolennik leczenia ziołami. Uważał, że z powodzeniem można stosować je jako wsparcie dla tradycyjnych form leczenia. Ojciec Sroka zmarł 22 grudnia 2006 roku w Żywcu.

Dzisiaj jego zioła są bardzo popularne w całej Polsce: mojanatura.pl/64-produkty-ojca-grzegorza

Zioła o. Sroki - zastosowanie

O. Grzegorz Sroka opracował - w trakcie swojej wieloletniej działalności zakonnej - ponad 20 różnych preparatów w formie syropów, nalewek, a nawet pomad i kropel. Mieszanki te do dziś pomagają wielu ludziom w łagodzeniu objawów schorzeń kobiecych, chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego, a nawet oczu i dróg moczowych. Popularność ziół o. Sroki była na tyle duża, że m.in. dzięki niej, udało mu się rozsławić klasztor w żywieckim Rychwałdzie.

Jak pomagają zioła ojca Grzegorza Sroki? 

Ojciec Sroka własnoręcznie (i często wręcz intuicyjnie) stworzył szereg mieszanek ziołowych, których działanie obejmuje praktycznie wszystkie organy ludzkiego ciała.

Produkty o. Grzegorza na niepłodność

Mieszanka ta działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i jednocześnie chroni przed zakażeniami grzybicznymi. Poza tym wspiera ona również funkcjonowanie układu pokarmowego, dróg żółciowych i naczyń krwionośnych. Niektóre jej składniki działają również przeczyszczająco i moczopędnie (np pokrzywa.).

Produkty o. Grzegorza na owulację

Mieszanka "na pobudzenie pracy jajników", działa przede wszystkim antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Wpływa ona również na szczelność i elastyczność naczyń krwionośnych. Zioła na owulację łagodzą przebieg czynników chorobowych (zwłaszcza w okolicach miednicy), które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie jajników.

Produkty o. Grzegorza na endometriozę

Działanie ziół o. Sroki na endometriozę, opiera się przede wszystkim na zmniejszaniu dokuczliwości bólowych, które wywołane są powstającymi zmianami zapalnymi. W związku z antyseptycznym działaniem tychże ziół, stany zapalne ulegają zmniejszeniu, co przedkłada się na spowolnieniu ich wzrostu i redukcji dolegliwości bólowych.

Produkty o. Grzegorza na odchudzanie

W skład mieszanek wspierających procesy odchudzania, wchodzą substancje czynne o udowodnionym działaniu metabolicznym. Ponadto wpływają one również na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób miażdżycowych i... dodają energii. Zioła odchudzające o. Sroki wpływają również na wyrównanie poziomu glukozy we krwi.

Produkty o. Grzegorza na niedrożne jajowody

Mieszanki na niedrożne jajowody, skupiają się przede wszystkim na przeciwdziałaniu stanom zapalnym, które w niektórych sytuacjach mogą doprowadzić do zmniejszenia światła jajowodu. Zioła te wspierają również procesy odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu z toksyn i wzmocnienie naczyń krwionośnych, zwłaszcza w obrębie naczyń włosowatych.

Produkty o. Grzegorza na nerwice

Zioła ojca Grzegorza Sroki na nerwice, skupiają się przede wszystkim na rozluźnieniu organizmu i jego wyciszeniu. Pomagają one również usprawnić pracę serca i innych organów, przy okazji wpływając na redukcję ciśnienia krwi wewnątrz naczyń krwionośnych.

Produkty o. Grzegorza na mięśniaki

Mieszanki ziołowe na mięśniaki to zestaw produktów, które wspomagają leczenie schorzeń macicy. Działają one oczyszczająco i przeciwzapalnie, w wielu przypadkach zmniejszając powstające stany zapalne. Według informacji przedstawionych przez lekarzy, zioła te pomagają wyeliminować ryzyko zastosowania operacji chirurgicznej u większości pacjentek.

Produkty o. Grzegorza na pasożyty

Zioła o. Sroki przeciw pasożytom, to zestaw substancji aktywnych wspierających procesy metaboliczne, optymalizujące pracę jelit i zmniejszające ryzyko powstawania złogów wewnątrz nich.

Skład ziół ojca Grzegorza Sroki

Mieszanki ziołowe o. Sroki składają się w 100 procentach z substancji naturalnych. Skład mieszanki jest ściśle uzależniony od wybranego schorzenia. Dla

przykładu, zioła oczyszczające, składają się m.in. z wyciągu z pokrzywy, która jest odpowiedzialna za zwiększoną potliwość i jest stosowana jako silny środek moczopędny.

Zioła o. Sroki - jak stosować?

Sposób stosowania ziół o. Sroki, jest ściśle określony w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej polega on na zalaniu wrzątkiem porcji wysuszonych warzyw i parzeniu ich od kilku do kilkunastu minut. Jedno opakowanie ziół zawiera około 30 dziennych porcji produktu.

Opinie o ziołach ojca Grzegorza

Zdecydowana większość użytkowników ziół o. Grzegorza, wypowiada się pozytywnie na temat jego mieszanek. Należy podkreślić, że opinie te nie padają wyłącznie z ust zwykłych osób, ale też lekarzy i wielu innych pracowników służby zdrowia. Autorem jednej z nich jest dr n. med. Wiktor Kapczyński, będącym doświadczonym ginekologiem.

Zioła ojca Sroki - cena i zakup

Cena jednego opakowania ziół o. Grzegorza, waha się w okolicach 30 - 50 złotych. Wartość ta uzależniona jest od przeznaczenia mieszanki i zastosowanych w niej składników. Na łączny koszt zakupu jednej paczki mieszanki, wpływ może mieć również marża sprzedającego.

Zioła o. Grzegorza można kupić w większości sklepów zielarskich i aptek. Najłatwiej nabyć je w sklepach internetowych, w których cena zakupu często jest niższa, niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Zioła te można również kupić w rychwałdzkim klasztorze, który przez wiele lat był domem dla o. Grzegorza.

Źródło: https://sklepy-zielarskie.pl/blog/ziola-ojca-grzegorza-sroki/

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki