Mnogość produktów kosmetycznych na drogeryjnych półkach sprawia, że trudno zdecydować co jest nam faktycznie potrzebne. Wybór odpowiednich kosmetyków zależy nie tylko indywidualnych preferencji, ale także rodzaju cerów i problemów skórny. Przedstawiamy kosmetyczny niezbędnik każdej kobiety w codziennej pielęgnacji.

Kosmetyczny niezbędnik każdej kobiety w codziennej pielęgnacji

1. Krem do twarzy na dzień i na noc

Krem do twarzy to absolutny must have w kobiecej kosmetyczce. Warto kupić krem na noc i krem na dzień, ponieważ różnią się one składem i działaniem. Krem na dzień chroni przed szkodliwymi czynnikami takimi jak zanieczyszczenia, promieniowanie UV, mróz czy wiatr. Jego zadaniem jest odpowiednie nawilżenie i zapobieganie utracie wody. Posiadają również substancję matujące i tonujące, zapobiegające błyszczeniu się skóry. Natomiast krem na dzień stosowany jest w celu regeneracji skóry. Skład jest bogatszy niż krem na nic i dodatkowo zawiera więcej sibstancji aktywnych. W ten sposób zapewnia odpowiednią regenerację i stymuluje skórę do odbudowy. Pozbawiony jest natomiast substancji zbędnych w nocy, takich jak np. filtry UV

2. Płyn micelarny

Podstawą codziennej pielęgnacji jest demakijaż. Pomaga usunąć resztki makijażu oraz zanieczyszczenia, które zebrały się na twarzy w ciągu całego dnia. Doskonale sprawdza się płyn micelarny, który jest świetną alternatywą dla . W jego składzie znajdziesz cząsteczki wodno-tłuszczowe, nazywane micelami. Płyn bardzo dobrze oczyszcza. Potrafi nawet zmyć wodoodporny makijaż. Ponadto jest łagodny, a więc idealny dla Pań o wrażliwej cerze.

3. Krem lub serum pod oczy

Skóra pod oczami pod oczami różni się od tej znajdującej się na pozostałych częściach twarzy. Przede wszystkim jest delikatniejsza, cieńsza i bardziej wrażliwa. Dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji, której nie zapewni krem na dzień. Do okolicy oczu stosuje się tylko i wyłączenie krem lub serum przeznaczony pod oczy. Profilaktycznie można go używać już od 2o roku życia. Dobry krem pod oczy powinien mieć lekką konsystencję i być pozbawiony substancji o charakterze . Jego zadaniem jest zwiększenie napięcia skóry oraz zapewnienie maksymalnego nawilżenia.

4. Krem do rąk

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego muszą być zadbane. W związku z tym, krem do rak to prawdziwy niezbędnik. Chroni nasze dłonie przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, mróz, słonce, a także przed substancjami chemicznymi i detergentami. Warto wybrać produkt o małych rozmiarach, aby móc go zmieścić w torebce.

5. Balsam do ciała

W codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć balsamu do ciała, który stosuje się niezależnie od pory roku..  Jego głównym zadaniem jest odżywienie, nawilżenie, a także ujędrnienie skóry.  Balsam dobieramy w zależności od rodzaju skóry. Jeśli masz atopowe zapalenie skóry, wybierz produkt przeznaczony dla osób z AZS.  Najlepiej aplikować go po kąpieli na oczyszczoną i osuszoną skórę.

Porad udzieliła nam redakcja portalu dla kobiet KobiecyStyl.pl.