Promieniowanie słoneczne przyczynia się do powstania zmarszczek, przebarwień, a nawet poważnych chorób skóry. Jak chronić się przed szkodliwym działaniem słońca?

Piękna, naturalna opalenizna stanowi obiekt pożądania zdecydowanej większości pań. Nic zatem dziwnego, że tak wiele kobiet chętnie korzysta z uroków słońca, tym samym wystawiając twarz na działanie promieni słonecznych. Czy słusznie? W teorii jak najbardziej; w końcu nie od dziś wiadomo, że to właśnie dzięki słońcu możemy w pełni naturalnie uzupełnić niedobory witaminy D. A jak jest w praktyce? No cóż, w rzeczywistości ekspozycja na słońce może przynieść skórze zdecydowanie więcej strat, aniżeli korzyści. Jak się bowiem okazuje, to właśnie promieniowanie UV w znacznym stopniu przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry czy też powstawania nieestetycznych przebarwień. Jak wobec tego chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych?

Stosuj kremy z filtrami

Kremy przeciwsłoneczne z filtrami UV to obecnie jeden z najpopularniejszy i zarazem skuteczniejszych sposobów na ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Na jaki zatem kosmetyk warto się zdecydować? Na ciało warto aplikować produkty zawierające filtr minimum SPF 30, z kolei na twarzy powinien znaleźć się kosmetyk z filtrem SPF 50. Warto dodać, iż wspomniany filtr SPF 50 zawierają zarówno kremy przeciwsłoneczne, jak i kremy BB oraz CC. Wybierając produkt zwracajmy również uwagę na to, aby w jego składzie obecne były filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Unikaj ostrego słońca

Jeśli chcesz na długo cieszyć się piękną, pozbawioną zmarszczek skórą, to nie opalaj się w czasie największego nasłonecznienia, czyli pomiędzy godziną 11.00, a 16.00. Na co dzień noś przewiewne, jasne ubrania, gdyż to właśnie wspomniane odcienie odbijają promienie słoneczne. Nie zapominaj również o ochronie oczu. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne nie tylko ochronią wzrok, ale także zapobiegną przedwczesnemu powstaniu zmarszczek.

Co zrobić w razie powstania przebarwień?

Niestety, żaden nawet najlepszy kosmetyk nie jest w stanie zapewnić naszej skórze 100% ochrony. Co zatem zrobić w przypadku wystąpienia nieestetycznych przebarwień? W takiej sytuacji warto wybrać się do kliniki ForteMed, gdyż to właśnie tam wykonywany jest zabieg redukcji przebarwień. Co istotne to fakt, iż wspomniany zabieg umożliwia zarówno usunięcie przebarwień, jak i odmłodzenie skóry. Jak to możliwe? Wszystko dzięki stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. Co istotne to fakt, iż zabieg charakteryzuje się wysoką efektywnością. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://fortemed.pl/usuwanie-przebarwien-slonecznych/.