Starzenie się skóry jest procesem bardzo powolnym, ale nieubłaganym. Niestety – jest też nieodwracalne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby ten proces znacząco spowolnić, a także zminimalizować jego skutki. Jednym ze sposobów jest serum hialuronowe – regularnie stosowane powinno przynieść wymierne efekty!

Jak dbać o skórę od najmłodszych lat?

Już w młodym wieku należy odpowiednio dbać o skórę, przede wszystkim o profilaktykę starzenia. Dwudziestolatki nie mają jeszcze potrzeby walczyć z objawami starzenia, ale już mogą mu zapobiegać – unikając nadmiernego opalania, stosowania mocnych kosmetyków czy wklepując w twarz nawilżające kremy. W późniejszym wieku kremy powinny stawać się coraz bardziej zaawansowane, muszą być też łączone z innymi zabiegami – takimi jak maseczki, serum hialuronowe czy nawet zabiegi odmładzające w salonach kosmetycznych. Utrzymanie skóry w dobrej kondycji to przede wszystkim kwestia dobrego nawilżenia i zachowania odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze. Można to osiągnąć, pijąc dużo wody i stosując zbilansowaną dietę, ale również używając dobrej jakości kosmetyków.

Jak działa serum hialuronowe i po co go używać?

Serum hialuronowe jest płynnym kosmetykiem, który powinno się stosować co jakiś czas, w celu poprawy stanu swojej cery. Gdy widoczne są na niej pierwsze objawy starzenia, taki kosmetyk będzie idealnym remedium pozwalającym odzyskać świeży wygląd w ciągu kilku godzin. Kwas hialuronowy, który jest zawarty w tym kosmetyku zawierającym skoncentrowane składniki odżywcze, ma bardzo silne działanie wiążące wodę. Jest w stanie wielokrotnie zwiększyć swoją objętość pod wpływem wody – zatrzymując ją w swojej strukturze. Dla skóry hialuronian sodu działa więc niczym balonik, wchłaniający zawartą w niej wodę i utrzymujący na długo w strukturach skóry, czyniąc ją bardziej napiętą. Serum takiego używa się po to, aby wygładzić pierwsze widoczne zmarszczki, właśnie poprzez działanie ujędrniające i napinające skórę. Już po kilku godzinach zmarszczki są widocznie wygładzone, skóra bardziej napięta i ujędrniona. Serum hiarulonowe stosuje się głównie przed większymi wyjściami – po to, aby makijaż na twarzy prezentował się korzystniej. Można także stosować ten kosmetyk, aby przywrócić skórze jędrność, stosując go co kilka dni zamiast ulubionego kremu na noc. Dzięki dobrym kosmetykom możliwe jest uzupełnianie w skórze poziomu kwasu hialuronowego, który występuje w niej naturalnie, jednak z wiekiem zdecydowanie go ubywa – na czym cierpi skóra.