Każda z nas marzy o pięknych, długich, gęstych i mocnych rzęsach. Niestety natura czasem bywa okrutna i tylko niektóre kobiety mogą poszczycić się nieskazitelnym spojrzeniem i rzęsami do nieba. Większa część płci pięknej ma rzęsy bardziej z wyglądu przypominające miotłę aniżeli wachlarz, jednak producenci z branży kosmetycznej wyszli nam naprzeciw - oferują ogromny wybór przedłużanych rzęs, które pokochały chyba wszystkie kobiety.

Jaka długość rzęs jest najlepsza?

Decydując się na przedłużenie rzęs, powinniśmy się zastanowić, jaki efekt chcemy tak naprawdę osiągnąć. Czy nasze spojrzenie ma być jak najbardziej naturalne, czy może zależy nam na efekcie "wow", a oczekiwany image ma być drapieżny, tajemniczy i... kuszący? Jeżeli zdecydujemy się na wersję pierwszą, a więc naturalność, wystarczy wybrać kępki rzęs dłuższe dosłownie o 1-2 milimetry od naszych naturalnych miotełek. Jednak gdy nasze oko ma być bardziej wyraziste, warto wybrać pojedyncze kępki rzęs dłuższe o 3, a nawet o 4 milimetry. Odradza się natomiast przedłużanie kępkami dłuższymi o ponad połowę, gdyż wtedy spojrzenie jest sztuczne i po prostu nieatrakcyjne. 

Rodzaje sztucznych rzęs

Gdy już decyzja o przedłużeniu rzęs zapadła, musimy zdecydować się na jeden z rodzajów kępek rzęs dostępnych na rynku. Ostatnio najpopularniejsze są jedwabne kępki rzęs, które są wyjątkowo miękkie i delikatne. Nie tylko przydają oku naturalnego, pięknego wyglądu, ale też doskonale zwiększają objętość, przez co rzęsy wydają się puszyste. Pojedyncze kępki rzęs nie drażnią oka, dzięki czemu ich używanie jest przyjemne i łatwe. Drugim z kolei produktem są syntetyczne kępki rzęs - zwane też najprościej sztucznymi rzęsami. Nie jest to nic innego jak kępki rzęs na pasku - najczęściej samoprzylepnym - co znacznie ułatwia ich użycie. 

Jak długo trzymają się kępki rzęs?

Trwałość sztucznych rzęs w większości zależy od tego, jak dobrze były one przyklejone. Jest to produkt wielorazowego użytku, dlatego tak ważna jest odpowiednia dbałość o nasze kępki. Równie ważna jest jakość kleju i samych kępek rzęs. Także kondycja naturalnych rzęs ma ogromne znaczenie - na tych kruchych, cienkich i łamliwych sztuczne kępki rzęs będą się trzymać zdecydowanie krócej niż na rzęsach zdrowych i mocniejszych.

W jaki sposób doklejać kępki rzęs?

Nie u każdej z nas doklejanie kępek rzęs powinno przebiegać w ten sam sposób. 

- W przypadku małego oka powinnyśmy skupić się na wewnętrznej części i tam przykleić większą ilość kępek. 

- Kępki stopniowane idealne będą dla oczu okrągłych.

- Kępki o jednej, stałej długości dodadzą wyrazistego wyglądu kobietom o wąskich oczach.

- Na głęboko osadzonych oczach powinny znaleźć się kępki w dwóch rzędach (i tu warto bardzo dokładnie wytuszować dolne rzęsy).

- W przypadku opadających powiek musimy unikać przyklejania kępek w kącikach oczu.

Poprawienie urody oka jest doskonałym pomysłem nie tylko dla pań z rzadkimi, cienkimi rzęsami. Tak naprawdę każda z nas może, a nawet powinna, spróbować takiego zabiegu chociażby po to, aby czuć się maksymalnie kobieco i zmysłowo.