Zwykłe okulary przeciwsłoneczne zapewniają jedynie ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Natomiast okulary przeciwsłoneczne posiadające szkła polaryzacyjne zawierają wbudowany laminowany filtr, który: blokuje ostre promienie słońca, zmniejsza efekt intensywnego odblasku.

Funkcjonowanie spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych można wyraźnie zauważyć, gdy łowi się ryby lub pływa łódką. Z nimi na nosie w końcu można dojrzeć powierzchnię, która do tej pory była zachmurzona odbiciami pochodzącymi od słońca. Tak więc zobaczmy teraz zalety i wady szkieł polaryzacyjnych.

 

Szkła polaryzacyjne – zalety

Wysokiej jakości para okularów wyposażona w szkła polaryzacyjne niesie ogromne zalety. Oto niektóre z nich:

  • większy komfort widzenia
  • trwała redukcja odblasków
  • większa wyrazistość i kontrast widzenia
  • mniejsze zmęczenie oczu

Okulary wyposażone w szkła polaryzacyjne takie jak te z https://www.seikovision.com/pl/ - specjalistów z pasją,  pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu i inne powikłania związane z okiem. Poza tym poprawiają widoczność kolorów. Jeśli najbardziej podczas użytkowania okularów przeszkadzają Ci odbicia od ziemi i odblaski, które powodują wiele zakłóceń w widzeniu podczas patrzenia na zbiorniki wodne lub chodnik, to wiedz iż szkła polaryzacyjne również rozwiązują ten problem.

 

Szkła polaryzacyjne – wady

Przydatność tych szkieł różni się w zależności od sytuacji. Oto kilka wad, które mogą się pojawić w związku z ich użytkowaniem:

  • trudności w czytelność ekranów LCD
  • problemy z obsługą ciężkich maszyn
  • trudności w korzystaniu z bankomatu

Poza tym okulary ze szkłami polaryzacyjnymi nie nadają się do jazdy na nartach, bo w rzeczywistości pogarszają kontrast w pewnych warunkach oświetleniowych, co utrudnia rozpoznanie między plamami śniegu lub lodu. Minusem także może być ich koszt. Okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi są zwykle droższe niż zwykłe soczewki. Ta dodatkowa inwestycja musi być odpowiednio przemyślana.

 

Przeciwsłoneczne okulary ze szkłami polaryzacyjnymi - czy warto je kupić?

Jeśli żeglujesz, łowisz ryby lub spędzasz dużo czasu w pełnym słońcu, okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi będą właściwym wyborem. Pomogą Ci zwiększyć komfort i chronić wzrok. Jeśli jednak masz problemy z obecnymi okularami przeciwsłonecznymi i uważasz, że spolaryzowane ich wersje mogą Ci pomóc, mądrze będzie skonsultować się z okulistą przed zakupem pary celem jak najlepszego jej dopasowania. Online są dostępne tak różne modele i wersje, iż dzięki temu będzie Ci łatwiej się w nich rozeznać.