Picie wody z plastikowych butelek jest bardzo nieekologicznie. Większość plastiku nie zostaje w ogóle recyklingowana i rozkładać się będzie przez setki lat. Mimo tego większość z nas nie chce się przestawić na picie wody bezpośrednio z kranu. Przedstawiamy artykuł, który opisuje, co znajduje się w naszej kranówce i jak bez szkody na środowisku, pozbyć się tych zanieczyszczeń.

Zróżnicowana jakość wody

W zależności od miejsca, w którym żyjemy, mamy dostęp do bardzo zróżnicowanej pod względem jakości wody w kranie. Tendencja jest taka, że im większe miasto, tym lepszą ma kranówkę. Choć większość polskiej kranówki jest zdatna do picia, nie wszystkie mają drogocenne składniki i różnią się pod względem cząsteczek, które się w nich znajdują. Z większością polskiej kranówki jesteśmy w stanie poradzić sobie z pomocą sprzętu. Uzdatnianie wody to doskonały sposób na ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia dostarczanie całej swojej rodzinie wody pitnej. Na https://agusto.pl/673-uzdatnianie-wody możesz znaleźć różnorodne filtry i zmiękczacze. Dla najbardziej wymagających jest również stacja uzdatniania wody, która kompleksowo oczyszcza wszelkie zanieczyszczenia.

Woda twarda 

Jednym z większych problemów w polskich domach jest tzw. twarda woda. Jest to zjawisko, które wywołuje zbyt duże stężenie związków wapnia i magnezu. Te mikroelementy osadzają się na wszystkim, przez co przepływa woda. Nie są one szkodliwe dla naszego organizmu, jednak skutecznie obniżają jakość wody. Dodatkowo stałe zatrzymywanie się osadów na sprzętach takich jak pralka czy zmywarka, może prowadzić do ich uszkodzeń. Twarda woda pozostawia po sobie nieestetyczne ślady. Powierzchnia, którą chwile wcześniej posprzątaliśmy, może po wyschnięciu pokazywać białe plamy, których nie da się na długo pozbyć. Na rynku dostępne są różnego rodzaju zmiękczacze do wody. Można zakupić jednorazowe niewielkie zmiękczacze oraz takie, które posłużą nam znacznie dłużej. Wszystkie posiadają liczniki, które informują o potrzebie wymiany zmiękczacza.

Woda chlorowana i niskiej jakości

Jeśli w naszym domu woda jest chlorowana i niskiej jakości warto zainwestować w filtry węglowe z dodatkiem stopów miedzi i cynku lub srebra bądź wielofunkcyjne stacje uzdatniające. Dzięki tym urządzeniom pozbędziesz się nieprzyjemnego smaku i zapachu wody w kranie, a dodatkowo polepszysz jej jakość. Stopy metali mają działanie bakteriobójcze, więc nie musisz martwić się o żadne negatywne konsekwencje picia wody z kranu. Stacja uzdatniająca jest najbardziej nowoczesnym ze wszystkich urządzeń filtrujących. Zawiera ona wszystkie możliwe rodzaje filtrów, dzięki czemu każda przefiltrowana przez nią woda jest gotowa do spożycia.

Niskie stężenie witamin i minerałów

Jeśli Twoja kranówka jest niskiej jakości bądź z przyczyn zdrowotnych zależy ci na wzmocnieniu jej w pozytywne dla organizmu minerały, koniecznie zaopatrz się w mineralizator. Jest to urządzenie, które zarówno filtruje wodę, ale również wzbogaca jej skład o potas, sód, jod czyli składniki, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Innym sposobem jest zakup dystrybutora. Takie urządzenie nie korzysta z wody w kranie, lecz w ekologiczny sposób pozwala ci na picie wody jak z butelki.

Wszystkie dostępne na rynku sposoby filtracji powodują, że woda jest lepsza i więcej składników odżywczych zostaje w naszym organizmie po jej spożyciu.