Każda kobieta marzy o tym, aby mieć piękne, jedwabiste włosy, gładką cerę oraz zadbane dłonie i paznokcie. W tym celu panie stosują liczne kosmetyki i zabiegi pozwalające na osiągniecie upragnionego wyglądu. Zwyczajowo, w niezbędne akcesoria oraz preparaty zaopatrują się w drogeriach. Po co sięgają najczęściej?

Odżywki do włosów

Zadbane włosy są wizytówką kobiety, dlatego wiele pań w pierwszej kolejności skupia się na ich pielęgnacji. Podstawowym preparatem, po który sięgają, jest odżywka do włosów. Jej głównym zadaniem jest nawilżenie włosów oraz odbudowanie mikrozniszczeń, które pojawiły się w ich strukturze. Nanoszenie jej na włosy zaraz po umyciu pozwala na odbudowanie ich od środka, a jednocześnie ułatwia rozczesanie, dzięki czemu nie pojawia się nowe mechaniczne uszkodzenia.

Hurtownia fryzjerska Allefryz.pl oferuje różnorodne odżywki z profesjonalnych linii pielęgnujących. Wśród nich można znaleźć odżywki przeznaczone do włosów farbowanych, ułatwiające rozczesywanie, odbudowujące włosy zniszczone promieniami słonecznymi i innymi czynnikami. Na szczególną uwagę zasługują specjalistyczne preparaty przeznaczone do skóry wrażliwej. Pomagają one w wyciszeniu reakcji alergicznych i w walce z chorobami.

Maseczki

Nie tylko włosy potrzebują odżywienia i nawilżenia, skóra na twarzy oczywiście też. Z pomocą przychodzą jej maseczki nawilżające i odżywiające. Jednym z doskonałych przykładów może być maseczka firmy Bielenda, która łagodzi podrażnienia, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, a także oczyszcza skórę z toksyn i poprawia mikrokrążenie.

Innym rodzajem maseczki, oferowanym przez hurtownię Allefryz, jest maseczka z koloidalnym złotem. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, przez co zwiększa się jej gęstość i wzrasta napięcie. W efekcie cera jest gładsza i lepiej nawilżona.

Dbałość o dłonie

Podobnie jak włosy, również dłonie stanowią jeden z tych elementów, które przyciągają wzrok i świadczą o kobiecie. Dlatego każda z pań stara się utrzymać je w dobrej kondycji - tak, by były zadbane, wypielęgnowane i gładkie.

Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi firma Bielenda, oferując profesjonalne peelingi do dłoni. Zostały one stworzone na bazie łupin z kokosu, cząsteczek jedwabiu i mocznika. Drobiny łupin mają za zadanie mechanicznie usunąć martwe, zrogowaciałe naskórki. Mocznik jest z kolei składnikiem wielofunkcyjnym, który jednocześnie przyspiesza usuwanie starych komórek, jak i pobudza ciało do produkcji nowych. Ma właściwości przyspieszające gojenie i wygładzające, dzięki czemu spełnia rolę peelingu chemicznego. Z kolei cząsteczki jedwabiu poprawiają wygląd i nadają skórze gładkości.

Kolejnym krokiem po peelingu jest nałożenie kremu na dłonie, który nawilży skórę i pozwoli podtrzymać efekt jej gładkości. Dobrym przykładem jest proponowany przez hurtownię Allefryz krem z proteinami jedwabiu, witaminami, wapniem i D-pantenolem. Dzięki niemu skóra dłoni pozostanie odżywiona, tak, że żadna kobieta się ich nie powstydzi.