Jednym z najpopularniejszych powodów, dla których decydujemy się na wykupienie karnetu na siłownie, jest odchudzanie. Zrzucanie wagi wbrew pozorom nie polega na całkowitym ograniczeniu jedzenia. Wzmożona aktywność fizyczna bardzo pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Zobacz jak jeść i jak ćwiczyć, aby raz na zawsze pozbyć się nadwagi.

Daj się namówić na współpracę z trenerem

Masz już jasno określony cel treningowy. Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jakie ćwiczenia w Twojej sytuacji będą najbardziej odpowiednie? Nie bój się współpracy ze specjalistami. Trener osobisty to ktoś w rodzaju opiekuna podczas treningu siłowego. Nawiązanie z nim współpracy pozwala na przyśpieszenie efektów ciężkich treningów siłowych. Trener personalny we Wrocławiu z wieloletnim doświadczeniem to m.in. https://personaldragon.pl. Współpraca z takimi osobami to gwarancja bezpiecznego zrzucenia zbędnych kilogramów. Odpowiednio dopasowana pod nasze oczekiwania i możliwości rozpiska treningowa to prosta droga do zrealizowania celu. Dodatkowo trener personalny posłuży nam jako motywator do treningu. Jego usługi są odpłatne, więc naturalnym zjawiskiem będzie większe zaangażowanie osoby trenującej. Im więcej potu wylanego na sali treningowej, tym więcej spalonych kalorii, a co za tym idzie – spalona tkanka tłuszczowa. Siłownia to jednak niejedyny element równania gwarantującego zrzucenie zbędnych kilogramów.

Zwróć uwagę na jedzenie!

Regularne uczęszczanie na siłownię, najlepiej z treningiem personalnym, w połączeniu z odpowiednim żywieniem sprawi, że Twoja waga w końcu zacznie cieszyć, a nie jedynie zamartwiać. Odchudzanie każdemu kojarzy się z wieczną głodówką, niedojadaniem oraz ograniczeniem liczby posiłków. Paradoksalnie, proces gubienia zbędnych kilogramów trzeba rozpocząć do regularnego jedzenia. Absolutną postawą jest spożywanie 4-5 posiłków dziennie. Zdziwieni? Takie są fakty. Taka forma dawkowania jedzenia pozwala organizmowi na łatwiejsze spalanie dostarczonych mu kalorii. Dodatkowo warto zadbać o godzinową regularność posiłków. Niezbędne jest również podliczanie spożywanych kalorii. Będąc na deficycie kalorycznym, musimy wiedzieć, jakie dokładnie nasz organizm ma zapotrzebowanie kaloryczne. Dowiemy się tego ze specjalnych badań u lekarza dietetyka lub wykonując pomiar składu ciała na przyrządzie dostępnym w większości siłowni na terenie Polski.

Oczywiście wszystkie posiłki spożywane w ciągu dnia powinny cechować się niską kalorycznością. Naturalne będzie zrezygnowanie z fast foodów, słodkich napojów gazowanych oraz posiłków tłustych. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tradycyjny obiad domowy z dwóch dań potrafi dostarczyć do naszego organizmu ¾ dziennego zapotrzebowania kalorycznego. W naszej diecie odchudzającej powinny dominować owoce i warzywa, ryż, drób, ryby lub naturalne spalacze typu chrzan, imbir, pieprz, musztarda i chili.

Wprowadź w życie więcej ruchu!

Samo chodzenie na siłownię nie wystarczy. Chcąc zgubić nadmiar kilogramów, musimy zdecydować się na zmianę trybu życia. Szczególnie, gdy nasz dotychczasowy opierał się na siedzeniu długimi godzinami przed komputerem. Taki problem dotyczy w większości pracowników biurowych oraz właścicieli firm. Krótki spacer po pomieszczeniu powtórzony kilka razy w ciągu dnia, wysiadka przystanek przed docelowym zatrzymaniem autobusu lub po prostu rowerowa wycieczka ciepłymi popołudniami. Wprowadzenie takich zdrowych nawyków z pewnością sprawi, że spalimy więcej kalorii w ciągu jednego dnia.

Odpowiednio zbilansowany trening siłowy w połączeniu z rozsądną dietą i aktywnym trybem życia to przepis gwarantujący sukces w postaci zrzucenia nadmiaru kilogramów. Warto jednak pamiętać, że sam proces odchudzania to ciężkie i żmudne zadanie. Z całą pewnością pomocna w nim będzie nam odpowiednia motywacja do działania i jeszcze większa regularność.